reklama

Seoulmates

Hannah Cho miała wszystko zaplanowane na ostatni rok w liceum. Nieoczekiwanie jej chłopak Nate zostawia ją, twierdząc, że nie mają ze sobą nic wspólnego. Aby się dopasować, Hannah przez lata stawiała na amerykańską część swojej koreańsko-amerykańskiej tożsamości i unikała koreańskiej strony. Teraz odkrywa, że właśnie to ją różni od rówieśników zafascynowanych orientalną kulturą. Jacob Kim desperacko pragnie odpocząć od sławy, więc wakacje w San Diego mogą być właśnie tym, czego potrzebuje. Zatrzymuje się wraz z mamą i siostrą w domu Hannah, z którą przyjaźnił się w dzieciństwie. Jednak od jego wyjazdu ich kontakt się urwał. Czy dadzą przyjaźni drugą szansę, czy też żal, który rozwijał się przez lata rozłąki, jest zbyt głęboki?

Susan Lee to królowa literatury YA, uwielbiana przez czytelniczki i fanki K-Popu.

Informacje dodatkowe o Seoulmates:

Wydawnictwo: Lekkie
Data wydania: 2023-06-28
Tytuł oryginału: Seoulmates

Tagi: Interest age: from c 16 years

Kup książkę Seoulmates

Seoulmates - opinie o książce

Bardzo mi się podobała.
Dość szybka i ciekawa akcja.
Na początku nie polubiłam mamy Hannah, ale krótkie rozdziały z perspektywy jej i mamy Jacoba, były przesłodkie.
Historia bohaterów jest ciężka. Hannah przeżywa rozstanie, a Jacob musi spełniać wymogi agencji. Bardzo jestem ciekawa, czy życie aktorów K-dram, też jest tak skomplikowane i mocno ograniczające.
Zakończenie mnie zaskoczyło, ale podobało mi się.
Prosty i szybki styl pisania.

Avatar użytkownika - w_ksiazkowym_zac
w_ksiazkowym_zac
Przeczytane:2023-08-02, Ocena: 4, Przeczytałam,

Książka Susan Lee opowiada nam historię dwójki nastolatków i ich nastoletnich problemów... Które wbrew pozorom nie dotyczą jedynie młodego pokolenia. Potrzeba wpasowania się w środowisko, bycia zaakceptowanym, tęsknota, utrata bliskiej osoby mogą dotknąć każdego z nas, bez względu na wiek. Narracja dwutorowa z perspektywy Hannah i Jacoba pozwala na dokładne poznanie głównych bohaterów. Wydarzenia przedstawione w fabule czasem bawią, a czasem smucą. Jednak nie należą do tych, co wzbudzają jakieś większe emocje. Hannah jest przedstawiona jako typowa zbuntowana nastolatka, ze swoimi problemami, może z nią się utożsamiać niejedna dziewczyna młodego pokolenia. Natomiast Jacob, jako gwiazda koreańskiego kina i k-popu jest wrażliwym i dosyć błyskotliwym chłopcem. Fajnie się obserwuje ich relację. Na pierwszy.plan nie jest tu rzucone ich głębokie uczucie czy pożądanie, a powolne odzyskiwanie zaufania, czerpanie radości ze wspólnego czasu, powrót do przyjaźni. Ich historia jest pełna wdzięku, urocza i przyjemna, opowiadająca o młodzieńczych rozterkach i ucząca, jak siła prawdziwego uczucia może przeżywaciezyc niesnaski i niedomówienia. Książka dedykowana głównie dla przedstawicieli młodego pokolenia, że względu na jasny i przejrzysty odbiór, prosty i łatwy w odbiorze język oraz nieskomplikowaną fabułę i przekaz czytelniczy. Lekka i czytliwa, która co prawda nie wywoła głębszych uczuć, ale można przyjemnie spędzić z nią czas.

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-07-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

Powieść o stracie najlepszego przyjaciela,jego powrocie i zrozumieniu kim naprawdę są bohaterowie dla siebie.
📖Przed wakacjami Hannah rozstaje się z chłopakiem.Jest załamana i pragnie spokoju.Mama zaprasza swoją przyjaciółkę wraz synem Jacobem i Jin-Hee.Przed wyjazdem Jacoba byli najlepszymi przyjaciółki w podstawówce i gimnazjum.Wyjechał bez słowa zostawiajac ją na trzy lata.Teraz jest młodym aktorem znanego serialu.Chce odzyskać dawna przyjaciółkę….

Nastoletnia przyjaźń pamięta się na długo.Dzięki niej uczymy się ufać i polegać na drugiej osobie.Dla tej osoby można zrobić dużo,ponieważ rozumie ją się bez słów.

Powieść przedstawia walkę o przyjaźń.Nie jest to proste,ponieważ ból porzucenia pozostał.Bohaterowie pragnęliby ponownie cofnąć czas,aby wrócić do przeszłości.Niestety to niemożliwe.
Sława Jacoba i jego kontrakt z wytwórnia komplikuje jego relacje z Hannah.Pragnie zrobić wiele,jednak nie może bo zaszkodzi jego wizerunkowi….
Jacob to młody chłopak kierowany przez dorosłych.Widziałam jego wewnętrzny bunt przed tym,czego oczekują od niego inni.Pragnie być w miejscu w którym czuje sie szczęśliwy.Życie mu tego nie pozwala spełniać.

Jest to lekka,młodzieńcza historia o młodych bohaterach poszukujących swojego szczęścia.To także walka o przyjaźń,która była ważna.Znajdujemy również świat show-biznesu kierującego się pieniędzmi i sława dla która wielu ludzi pędzi,by utrzymać się na topie.Pokazując idealne życie-kłamiąc i udając kimś kim naprawdę się nie jest!!

Jeśli szukacie fajnej młodzieżówki z ciekawa fabuła i bohaterami to sięgnijcie po tą książkę

Avatar użytkownika - Bookszonki
Bookszonki
Przeczytane:2023-07-01, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,

𝕊𝕖𝕠𝕦𝕝𝕞𝕒𝕥𝕖𝕤

Jeśli myślicie, że to kolejne romansidło, to nie macie racji 😉

Chociaż... Jest tu element zakochania i miłosny happy end to jednak moim zdaniem książka skupia się na czymś innym.

Chłopak po przejściach, zaszczuty z każdej strony przez ludzi, którzy widzą w nim maszynkę do zarabiania a on spełnia swoje małe marzenie kosztem życia prywatnego.

Jednak co zrobić, gdy jest się głową rodziny i trzeba pomóc utrzymać się mamie i siostrze.

Dziewczyna, której zdaniem przyjaciel ją wystawił i opuścił a nowy chłopak, który niegdyś był ich wrogiem, rzuca ją podczas imprezy.

Wszyscy ją zostawiają (wspomniani już chłopak i przyjaciel, do tego siostra i ojciec) a ona nie potrafi sobie z tym poradzić.

To piękna historia o przeciwnościach losu, o tym, co w życiu ważne i o tym, że nie zawsze trzeba robić to, czego od Ciebie wymagają.

Warto zawalczyć o siebie a to, że ktoś wyjechał, nie oznacza, że opuszcza także Ciebie.

Jest to kolejna książka z gatunku YA ale tak jak już wielokrotnie wspominałam i na pewno jeszcze nie raz to podkreślę, młodzieżówki podejmują wiele trudnych tematów i często są bogatsze o mądrzejszą treść niż te dla "dorosłych".

Nie inaczej jest w tym przypadku.

Razem z bohaterami pokonywałam przeciwności, kibicowałam im i przeżywałam emocje.

Poznawałam ich historie i współczułam im.

To była piękna przygoda i dziękuję za nią Lekkie Wydawnictwo

💚💚💚

Szczerze polecam wszystkim 𝕊𝕖𝕠𝕦𝕝𝕞𝕒𝕥𝕖𝕤.

Czy można oprzeć się teh historii i pięknej okładce

The Name Drop
Susan Lee0
Okładka ksiązki - The Name Drop

Elijah przyjeżdża do Nowego Jorku na staż w przedsiębiorstwie należącym do jego ojca. Jest przekonany, że wszyscy będą traktować go jak przystało na przyszłego...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung