Sara w Avonlea. Tom 2. Pieśń nocy

Losy Sary Stanley, znanej z książek "Historynka" oraz "Złocista droga". Wykorzystano niezależny serial telewizyjny, przy którym nie współpracowała pierwotna autorka "Złocistej drogi" oraz "Historynki", Lucy Maud Montgomery. Choć książka jest gratką dla fanów twórczości L.M.M., to jednak żadna część nie wyszła spod pióra L.M.Montgomery.

Informacje dodatkowe o Sara w Avonlea. Tom 2. Pieśń nocy:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 1995 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 83-10-09897-9

Kup książkę Sara w Avonlea. Tom 2. Pieśń nocy

Sara w Avonlea. Tom 2. Pieśń nocy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2014-03-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 (253) książki w 2014, Dla dzieci, Mam,
Pierwsza, z dwóch historii zamieszczonych w tomiku, opowiada historię panny Lloyd, która po bankructwie ojca odrzuca miłość życia i w odosobnieniu czterech ścian dożywa starości. Wtedy to do Avonlea przyjeżdża młoda śpiewaczka, niesamowicie podobna do narzeczonego Małgorzaty. To opowiadanie zdecydowanie zostało zaczerpnięte z "Historynki" i tylko nieznacznie zmienione na potrzeby serialu, który potem doczekał się wydania w formie powyższej książeczki. W drugiej historii mamy doskonale znanych bohaterów z "Ani z Zielonego Wzgórza". Pojawia się Maryla i Małgorzata. Ta część jest pełna humoru i nieźle się przy niej ubawiłam.
Sara w Avonlea. Duma Sary
Fiona McHugh, Heather Conkie0