Rozmowy niecodzienne

Rozmowy niecodzienne to książka o codziennym życiu przeżywanym w niecodzienny sposób, w którym sam Chrystus jest pokarmem zaspokajającym wszelki głód i pragnienie. O swojej wierze, modlitwie, relacji z Bogiem i duchowej walce w sposób zadziwiająco szczery i nienarzucający się, opowiadają duchowni, dziennikarze, reżyserzy, aktorzy, a także ludzie, których być może nigdy nie zobaczymy na pierwszych stronach gazet, a których świadectwo tchnie świeżością żywej wiary. Książka ta to fascynująca duchowa podróż przez ludzkie myśli, wartości, pragnienia. Myślę, że lektura książki pomoże wielu Czytelnikom przeżywać codzienne życie w niecodzienny sposób – w głębokiej i przenikniętej miłością relacji z Bogiem oraz drugim człowiekiem. Spis treści: 1. Krzysztof Zanussi, Życie jest tajemnicą. 2. Radosław Pazura, Wiara przebudzona cierpieniem. 3. ks. Grzegorz Michalczyk, Nie wszędzie stawiajmy kropkę. 4. Maria Rachel Cimińska, Wiara nie polega na mówieniu „wierzę”. 5. Piotr Żyłka, Jezus daje nam po twarzy. 6. Marcin Styczeń, Proszę Boga o zwyczajne patrzenie. 7. Krzysztof Krawczyk, Miłość jest kluczem do wszystkiego. 8. ks. Henryk Zieliński, Kreujmy modę na wierność. 9. Marta Wójcik, Kocha się za nic. 10. Eugeniusz Daszkowski, Mając za busolę wiarę. 11. ks. Przemysła Kawecki SDB, Sam bywam antyklerykałem.

Informacje dodatkowe o Rozmowy niecodzienne:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-07-06
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-61071-62-4

Kup książkę Rozmowy niecodzienne

Rozmowy niecodzienne - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2015-01-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Wywiady-świadectwa. Każdy inny, bo inne doświadczenie, inna droga osoby, która dała świadectwo. Budują przekonanie, że każdy z nas codziennie może się nawracać, wiara i dawanie świadectwa o niej są blokowane przez nasze małostki i odpychanie świadomości istnienia zła, zachłyśnięcia się swoją "praworządnością". Każdy wywiad przywiódł inną refleksję. Wszystkie umocniły mnie w przekonaniu, że Bóg codziennie zaprasza mnie do podążania za Nim, a ode mnie zależy (niestety!) czy odpowiem na to zaproszenie.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski