reklama

Rozdzieleni bracia. Szeptyccy, historia Polski i Ukrainy

Dorastali w jednym domu, budowali dwa państwa

To jedna z najbardziej niesamowitych historii. Szeptyccy. Wnukowie Aleksandra Fredry, potomkowie wielkiego kresowego rodu. Z pięciu braci dwóch zostało grekokatolickimi mnichami i patriotami ukraińskimi, trzeci polskim generałem w sztabie Piłsudskiego.

Generał Stanisław i biskup Andrzej do końca swoich dni utrzymywali niezwykle bliskie rodzinne relacje. Jednak pierwszy oddany był Ukrainie, a drugi Rzeczypospolitej.

Czy zrobili wystarczająco dużo, by pogodzić zwaśnione narody? Jak zachowali się wobec rosnących nacjonalizmów? Klemens w czasie wojny ratował żydowskie rodziny (. wziął pod opiekę Adama Rotfelda) za cichym przyzwoleniem brata Andrzeja, który równocześnie próbował porozumieć się z najwyższymi urzędnikami III Rzeszy w sprawie niepodległości Ukrainy i pozwalał działać nacjonalistom Stepana Bandery... Losy rodziny Szeptyckich jak w soczewce pokazują złożoność naszych dziejów. To biografia niezwykle aktualna w czasie, gdy na nowo układają się relacje Polski z Ukrainą. Jej lektura może prowadzić do głębokiego pojednania.

Tomasz P. Terlikowski, autor wielu bestsellerowych biografii, tym razem dotyka wielkiej historii wschodniej Europy.

Informacje dodatkowe o Rozdzieleni bracia. Szeptyccy, historia Polski i Ukrainy:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2023-10-11
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Tagi: biografie

Kup książkę Rozdzieleni bracia. Szeptyccy, historia Polski i Ukrainy

Wenanty Katarzyniec. Polski Szarbel
Tomasz P. Terlikowski0
Okładka ksiązki - Wenanty Katarzyniec. Polski Szarbel

,,Święty Szarbel" z Kalwarii Pacławskiej W trakcie krótkiego życia o. Wenanty Katarzyniec pomógł Maksymilianowi Kolbe stworzyć media katolickie i...

Dzisiaj trzeba wybrać. O potędze Maryi, walce duchowej i czasach ostatecznych
Tomasz P. Terlikowski0
Okładka ksiązki - Dzisiaj trzeba wybrać. O potędze Maryi, walce duchowej i czasach ostatecznych

JEDEN Z NAJBARDZIEJ ZNANYCH W POLSCE REKOLEKCJONISTÓW W SZCZEREJ ROZMOWIE O WIELKIEJ MOCY BOGA! KSIĄDZ PIOTR GLAS od wielu lat ewangelizuje, prowadzi...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung