Rozdarta zasłona

Ocena: 5 (2 głosów)

ROZDARTA ZASŁONA to prawdziwa historia życia kalekiej muzułmanki, pochodzącej z Pakistanu, która w cudowny sposób poznała Jezusa Chrystusa i doznała uzdrowienia z paraliżu, towarzyszącego jej od dzieciństwa.

ROZDARTA ZASŁONA to także historia usilnego dążenia do nawiązania kontaktu z żywym Bogiem w świecie islamu, świecie bardzo religijnych ludzi. Książka daje także pogląd na wiarę i kulturę w Pakistanie.

ROZDARTA ZASŁONA opowiada o radykalnej zmianie życia, o wysokiej cenie, którą ta nawrócona muzułmanka musiała ponieść w konsekwencji podążania za Chrystusem.

ROZDARTA ZASŁONA to też historia radości i wolności, cudów związanych z uzdrowieniem samej bohaterki, zmartwychwstaniem jej siostry, Bożymi ingerencjami.

Historia Gulsham Esther została opublikowana w 1984 roku w Anglii i jest od tamtego czasu bestsellerem.

Informacje dodatkowe o Rozdarta zasłona:

Wydawnictwo: Absolutnie Fantastyczne
Data wydania: 2014-03-16
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-936226-9-6
Liczba stron: 190

więcej

Kup książkę Rozdarta zasłona

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Rozdarta zasłona - opinie o książce

Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2016-11-27, Przeczytałam,

Kryminał retro wymaga zachowania adekwatnej stylistyki i języka, w którym powinno roić się od nie-współczesnych naleciałości. Tak jest i w drugim tomie przygód profesorowej. O ile „Tajemnica Domu Helclów” również nie uchybiała pod tym względem, o tyle ta powieść jest nimi po prostu obsypana. Te cudowne monologi Kurkiewicza, którego obsesja na punkcie płciowości straciła już dawno wymiary naukowej:


„U mężczyzn w sile wieku podtycie, które, wyznaję, zauważyłem u pana profesora, wiąże się niekiedy z wyczerpaniem. Pojawiają się trudności z błogoszczeniem...Czyżby pan profesor był trudnoszczytakiem?” [s. 236]

 
Jak już zanurzycie się w „Rozdartą zasłonę”, to zobaczycie, że zabieg długich tytułów rozdziałów został zachowany. To jest jedna z rzeczy, które przynoszą uśmiech podczas lektury. Następną, a raczej główną przyczyną, jest oczywiście profesorowa Szczupaczyńska. Jej charakter sprawia, że skłonni bylibyśmy jej nie lubić, a jednak po prostu nie da się! Została tak wykreowana, że mimo swojego ewidentnie kołtuńskiego nastawienia, jest po prostu urocza. 


Całość recenzji na zukoteka.blox.pl

Link do opinii
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2014-07-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki (2014),
Różne są świadectwa wiary i różne sposoby ich przedstawienia. W tej historii prześladowało mnie poczucie nierealności, co oczywiście jest jak najbardziej na miejscu w bezpośrednim kontakcie z Jezusem, ale tutaj wydawało się wręcz groteskowe. Gulsham pomimo trudności których życie jej nie oszczędza, wydaje się niezwykle łatwo je pokonywać-jest to przedstawione w taki sposób, że ma się wręcz wrażenie, że tak naprawdę to nic złego, ani trudnego jej nie spotkało i jest to dla mnie w jakiś sposób niespójne...
Link do opinii
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2014-05-30, Ocena: 6, Przeczytałam,
cudna historia zmieniająca życie... i Gulshan i moje... tak tak, zmowu się czegoś wartościowego nauczyłam, że w życiu zdecydowanie nie ma przypadków, a niebo... istniejeje naprawdę...polecam całym sercem!!!
Link do opinii
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy