Rośnij

Pozwól rosnąć swoim marzeniom.

Lista rzeczy należących do Marty'ego jest naprawdę krótka,tymczasem jego mama obsesyjnie gromadzi całe tony niepotrzebnych przedmiotów. W poszukiwaniu azylu chłopiec często wymyka się na działkę ekscentrycznego dziadka, chociaż skrycie marzy o dalekich podróżach. Jego życie całkowicie się zmienia,gdy dziadek daje mu na urodziny niezwykłe nasionko. Wkrótce okazuje się, że starszy pan ma w zanadrzu wyjątkowy plan i zamierza zabrać wnuka do Paryża bardzo nietypowym środkiem transportu.

Rośnij to zabawna i inspirująca opowieść o potędze nadziei, wyobraźni i wiary w marzenia własne oraz tych,których kochamy.

Informacje dodatkowe o Rośnij:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022 (data przybliżona)
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
Tytuł oryginału: Seed
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Ewa Rosa
Ilustracje:George Ermos

Kup książkę Rośnij

Rośnij - opinie o książce

"Nie myślmy o zbiorach. Skoncentrujmy się na nasionach, które zasiewamy... "

"Rośnij" to niezwykła książka, która całkiem niespodziewanie poruszyła moimi strunami wrażliwości. Sięgając po nią, nie sądziłam, że będzie to tak przejmująca i wzruszająca historia. Tym bardziej, że teoretycznie jest ona skierowana do młodszej części czytelników- jednak uważam, że zasługuje ona na uwagę niezależnie od naszego wieku.

Kto z nas nigdy, po cichu nie zmagał się z problemami, które skrzętnie ukrywał przed światem? Kto z nas nigdy nie został już z góry oceniony? Kto z nas nigdy nie marzył?

Marty to wyjątkowy chłopiec. Mimo młodego wieku zmaga się z problemami, z którymi żadne dziecko nie powinno mieć styczności. Gnębiony i wyśmiewany przez rówieśników pewnego dnia poznaje dziewczynkę w swoim wieku. Czy ta znajomość będzie mieć szansę na prawdziwą przyjaźń? I jaką rolę w tym wszystkim odegra dziadek chłopca oraz urodzinowy prezent podarowany wnukowi?

To nie jest opowieść jakich wiele. To nie jest książka, która da o sobie szybko zapomnieć. Ta historia ma dwie twarze. Jest smutna i przejmująca, ale jest też ta, która pozwala wierzyć, która daje nadzieję.

Ja jestem BARDZO na TAK. "Rośnij "nie tylko wywołała we mnie pełno emocji, ale też skłoniła do refleksji. Do przemyśleń. Bardzo wartościowa lektura, która zajmie wyjątkowe miejsce w mojej domowej biblioteczce. Kto nie czytał niech czyta a kto czytał niech się podzieli swoimi wrażeniami.

Córka Magika
Caryl Lewis 0
Okładka ksiązki - Córka Magika

Po kolejnym nieudanym przedstawieniu tata Abby postanawia zrezygnować z marzeń i porzucić karierę magika. Na szczęście zmienia zdanie, gdy dziewczynka...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun