reklama

Roksana Zabiegana

Cztery malutkie  myszki Franciszek Strachliwy, Roksana Zabiegana, Maniek Maniak  i Agnieszka  Łakomczuszka powracają. W drugiej części poznacie je bliżej, zwłaszcza myszkę Roksanę, która wiecznie się spieszy i nie cierpi czekania. Jej świat to podskoki, wyścigi w workach i jazda na motorze z ulubionym wujkiem Igorem. Jest jednak miejsce, które sprawia, że Roksana zwalnia... sympatyczna myszka może wtedy godzinami wpatrywać się w witrynę sklepu z zabawkami. Skąd my to znamy, prawda?

Urocze autorki - Odile Bailoeuil i Claire Curt - wyczarowały niezwykłą, fotograficzną opowieść dla dzieci. To oparte na obrazie historyjki, które wprowadzają najmłodszych czytelników w świat estetyki, smaku i artystycznej jakości.

Odile - czerwonowłosa artystka, pracuje i mieszka pośród maleńkich, gałgankowych myszek w bajecznych ciuszkach i przedmiocikach. Jej żywiołem jest kolor i zabawa wzornictwem, a także zestawiania rozmaitych tkanin. Ale najbardziej  uwielbia ubierać swoje myszki w różnobarwne  ubranka.

Claire - fotografka maleńkich myszek, portretów, mody, scenografii, fotografii kulinarnej i  przyrody. Tworzy także minifilmiki reklamowe dla wydawnictw i czasopism.

W przygotowaniu kolejne części przygód mysiej rodzinki: Maniek Maniak.

Informacje dodatkowe o Roksana Zabiegana:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie