Rodzicielstwo przez zabawę

Dziecko marudzi przy ubieraniu, nie chce iść do przedszkola, obraziło się na cały świat? Zamień to w zabawę!

"Rodzicielstwo przez zabawę" to nie tylko tytuł książki, ale przede wszystkim zupełnie nowa koncepcja budowania relacji w rodzinie. To odkrywcze spojrzenie na rolę zabawy w życiu dziecka - nie tylko jako sposobu spędzania czasu, ale przede wszystkim jako środka do wzmocnienia pewności siebie, poznawania świata, komunikowania się, radzenia sobie z codziennymi stresami. Uznany amerykański psychoterapeuta Lawrence J. Cohen pokazuje, jak poprzez zabawę możemy włączyć się w świat dzieci, pomóc im w wyrażaniu emocji, nauczyć współpracy bez walki o władzę - i oczywiście świetnie się przy tym bawić!

Po "Rodzicielstwo przez zabawę" powinni sięgnąć zarówno ci rodzice, którzy kochają dziecięce zabawy, jak i ci, którzy mają ochotę zatkać uszy, kolejny raz słysząc "pobaw się ze mną" - wszyscy, którzy potrzebują skutecznego narzędzia do radzenia sobie z codziennymi trudami wychowawczymi. To także znakomita pozycja dla nauczycieli i opiekunów - wspaniale pokazuje, jak zabawa może pomóc kształtować relacje w grupie.

Informacje dodatkowe o Rodzicielstwo przez zabawę:

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2012-07-26
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-62829-03-3

Kup książkę Rodzicielstwo przez zabawę

Rodzicielstwo przez zabawę - opinie o książce

Avatar użytkownika - krecikowa83
krecikowa83
Przeczytane:2018-03-18, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2018,

Książka potrzebna rodzicom. Warto ją przeczytać!

Jedyny minus moim zdaniu w wydaniu, zbyt mała czcionka, ciężko się czytało.

Avatar użytkownika - KKS
KKS