Rod. Autobiografia

'Po raz pierwszy ROD STEWART o swoim niezwykłym życiu i karierze muzycznej! Pasjonująca autobiografia legendy rock & rolla. Raz przed świętami Rod Stewart wpadł na pomysł, by dać w prezencie Eltonowi Johnowi najnowocześniejszy model przenośnej lodówki. Urządzenie było hitem, a cena 300 funtów imponująca. Jednak Elton John zepsuł niespodziankę... Podarował Rodowi rysunek Rembrandta Adoracja pasterzy ze sceną ze stajenki w Betlejem. „Pieprzony Rembrandt! Poczułem się taki małostkowy – no, może nie tak bardzo, jak chciałby Elton, gdy później ironicznie określił mój prezent jako „wiaderko z lodem”. To nie było żadne wiaderko, tylko supernowoczesna przenośna lodówka!” – pisze w autobiografii. 40 lat temu Rod Stewart osiągnął coś, co nie udało się nawet Presleyowi czy Beatlesom – był numer 1 na listach singli i albumów po obu stronach Atlantyku. Jego soulowy głos, jedna z najsłynniejszych chrypek w muzyce rozrywkowej i pełne ekspresji występy na żywo uczyniły go jednym z najlepszych wokalistów wszech czasów. Zasłynął jako autor takich piosenek, jak: „Maggie May”, „Sailing”, „Tonight’s the Night”, „Hot Legs”, „Da Ya Think I’m Sexy? ”, „Young Turks”, „Forever Young”, i „You Wear It Well”. Rod Stewart szczerze opisuje skromne brytyjskie korzenie i dorastanie podczas tras koncertowych. Nie pomija swoich wielkich miłości – trzech małżeństw i ośmiorga dzieci – oraz setek koncertów po całym świecie. Opowiada też o słabości do Celticu Glasgow, pięknych blondynek i narkotyków. W licznych anegdotach wspomina nieustającą rywalizację z Eltonem Johnem i przyjaźnie z największymi muzykami swoich czasów. Wybierz się w fascynującą podróż poprzez życie jednej z najwybitniejszych ikon muzyki!

Informacje dodatkowe o Rod. Autobiografia:

Rod. Autobiografia - opinie o książce

Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2014-02-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Mam,
Historia jednego z ciekawszych wokalistów, którzy tworzyli rock and rolla, a potem poszli w swoją stronę. Jego zachrypnięty głos kojarzą fani na całym świecie, ale już tylko niektórzy wiedzą o prezentach, jakie dawał Eltonowi Johnowi, o jego ekscesach hotelowych, które wynikały z nudy oraz o wieloletniej "przyjaciółce" jaką bywała kokaina na poprawę nastroju. Wciągająca historia niezwykle utalentowanego wokalisty, który przeniósł się do Stanów ze względu na podatki. Ok, pogoda w Los Angeles też mu się spodobała.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski