Robofabryka. Zakład pokarmowy

Witaj w najbardziej niezwykłej fabryce! Szef zmiany Robomir zabierze cię na wycieczkę, podczas której opowie, jak funkcjonuje Zakład Pokarmowy.

,,Robofabryka. Zakład pokarmowy" to wyjątkowa, sztywnostronicowa książka dla najmłodszych, pełna szczegółowych ilustracji oraz ciekawostek dotyczących działania układu pokarmowego. W trakcie zwiedzania z Robomirem dziecko pozna różne roboty, maszyny i mechanizmy oraz dowie się, za jakie zadania odpowiadają. Zobaczy, jak wygląda proces przerabiania jedzenia na energię, która potem ma wpływ na budowę i funkcjonowanie ciała. Ta książka odkryje przed Tobą wszystkie tajniki układu pokarmowego!

Informacje dodatkowe o Robofabryka. Zakład pokarmowy:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2024-03-27

Kup książkę Robofabryka. Zakład pokarmowy

Robofabryka. Zakład pokarmowy - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2024-04-17, Ocena: 5, Przeczytałam,

Czy można już przedszkolaków uczyć o układzie pokarmowym? Oczywiście, że tak! A jak wiadomo najlepiej robić to w formie zabawy, z udziałem wesołych pomocy. Z pewnością do takich należy dopisać książkę "Robofabryka", w której nasz układ trawienny został przedstawiony jako fabryka właśnie. Czytelnik, w towarzystwie robota Robomira, wyrusza na fascynującą wyprawę po ludzkim organiźmie. Poznaje drogę, jaka przebywa pokarm od momentu pierwszego kęsa. Podróżując przez kolejne wydziały dowiaduje się co się dzieje w jamie ustnej, przełyku i żołądku, a także jak działają wątroba i trzustka. A wszystko to w przystępny, zabawny sposób. Książka w fantastyczny sposób podchodzi do tematu. Jest barwna, a zawarte w niej szczegółowe ilustracje nie raz wywołają uśmiech na twarzy. Dodatkowo pozwalają na zabawę w wyszukiwanie. Na końcu książki skrywają się trzy proste zadania. To świetny sposób na przemycenie wiedzy w formie zabawy. Pewnie Was nie zdziwi jak napiszę, że od pierwszego czytania tej książki u mojego Szymka w buzi są roboty miażdżące trafiający do niej pokarm. Polecamy!

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski