Reksio Dobranocka wszech czasów Najlepsze przygody

Kultowy bohater serialu telewizyjnego zaprasza do świata niezwykłych przygód. Opowiadania, których bohaterami są Reksio oraz jego przyjaciele, stanowią idealną propozycję dla najmłodszych. Książka bawi i uczy, a historyjki w niej zawarte są pogodne i przyjazne, pozbawione agresji i przemocy.

Informacje dodatkowe o Reksio Dobranocka wszech czasów Najlepsze przygody:

Reksio Dobranocka wszech czasów Najlepsze przygody - opinie o książce

Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-05-31, Ocena: 6, Przeczytałam,
Reksio w raz ze swoimi przyjaciółmi z podwórka przeżywa moc przygód. Zwierzęta urządzają błotną zabawę, bawią się w chowanego, szukają zaginionego kaczątka lub urządzają "Podwórkową olimpiadę". Sam Reksio ma najwięcej wrażeń i spotyka nowych przyjaciół. A to wybierając się do lasu po mech na uszczelnienie swojej budy poznaje wiewiórki Lidkę, Kitkę i dzika Dzikusa. A to wyruszając z Azorem do Wesołego Miasteczka poznaje papugę, która oprowadza ich i bawi w wesołym miasteczku. Koty wody nie lubią? Ale z Reksiem pewien kocur wybrał się na wyprawę łódką po jeziorze. Bardzo ciekawe opowiadania dla dzieci od 3- ciego roku życia. Każde opowiadanie czytałam około 20. minut. Piękne, autentyczne ilustracje, które pamiętam z czasów dzieciństwa. Polecam! Książki bez agresji- doskonałe "na dobranoc" :-)
Avatar użytkownika - slena1098
slena1098
Przeczytane:2020-01-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2020, wypożyczone ,

Reksia pamiętam jeszcze z dzieciństwa, kiedy przed snem oglądałam przygody tego dzielnego pieska. Miło było po tylu latach przypomnieć sobie o jednym z ulubionych bohaterów z Dobranocki. Dzięki książce także mój syn mógł przekonać się, jak pomysłowy jest Reksio, który mchem uszczelniał swoją budę, zorganizował olimpiadę na podwórku, czy też pomógł gospodarzowi zebrać owoce z sadu, gdy ten uległ wypadkowi.

Opowiadania są idealne do poczytania przez snem i przywołują uśmiech na twarzy. Książka jest przepięknie ilustrowana, co sprawiło, że ja wróciłam myślami do swojego dzieciństwa, a syn psiaka z tamtych lat.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski