reklama

Rain. Uwierz w nas od nowa

Tom 4 cyklu Niepokonani. Katarzyna Wycisk

Z tobą mógłbym tańczyć w kałuży benzyny, trzymając w ręku płonącą pochodnię.

Jace spełnił swoje marzenie i dostał się do zawodowej straży pożarnej. Mimo to czuje, że nadal brakuje czegoś w jego życiu. Często wraca myślami do nastoletniej miłości. Po tym, jak May złamała mu serce, mężczyzna przestał wierzyć w miłość.

Jedno zdarzenie sprawia, że świat Jace’a wywraca się do góry nogami. Rzeczy, które kiedyś wydawały się oczywiste, przestały takie być, a bolesne uczucia sprzed lat powróciły ze zdwojoną siłą.

Maya jest właścicielką dobrze prosperującego studia fotograficznego. Na pierwszy rzut oka kobieta tryska energią i dobrym humorem. Mało kto wie, z jakimi problemami się zmaga. Całe szczęście nie jest sama. Elif, dziewczyna, którą szykanowano w szkole, odpisała na wiadomości May, a z czasem ich relacja przeobraziła się w prawdziwą przyjaźń.

Co się stanie, gdy Jace ponownie pojawi się w życiu Mai?

Czy uczucie, które połączyło tych dwojga w szkole, ma szansę ponownie rozkwitnąć?

Ile są w stanie poświęcić, by być razem, i czy los znowu z nich nie zakpi?

Informacje dodatkowe o Rain. Uwierz w nas od nowa:

Wydawnictwo: K.Wycisk
Data wydania: 2023-08-16

Kup książkę Rain. Uwierz w nas od nowa

Rain. Uwierz w nas od nowa - opinie o książce

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-09-29, Ocena: 6, Przeczytałem,

To moje drugie spotkanie z twórczością autorki. "Rain. Uwierz w nas od nowa" jest bezpośrednią kontynuacją powieści "Rain. Spraw, by cienie stały się światłem", zatem książki te należy czytać w odpowiedniej kolejności, żeby zrozumieć wszelkie zależności oraz ciąg przyczynowo - skutkowy wszystkich wydarzeń. Zakończenie pierwszego tomu sprawiło, że jak najszybciej chciałam sięgnąć po dalsze losy Jace'a i Mai. Znajdziemy tutaj motyw spotkania po latach, który ja osobiście bardzo lubię. Muszę oczywiście na wstępie wspomnieć o cudownej oprawie graficznej książki, wygląda obłędnie - zarówno zewnątrz jak i wewnątrz. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się niezwykle szybko, ja pochłonęłam ją w jedno popołudnie i nie odłożyłam póki nie przeczytałam ostatniego zdania! Fabuła została w bardzo interesujący sposób nakreślona, przemyślana, dopracowana i równie dobrze poprowadzona. Bohaterowie - zarówno pierwszo jak i drugoplanowi - zostali naprawdę genialnie wykreowani. To niesamowicie prawdziwe postaci, takie które tak jak my popełniają błędy, postępują pod wpływem emocji, chwili dlatego tak łatwo się z nimi utożsamić, podzielając podobne troski i dylematy oraz takie, które śmiało moglibyśmy spotkać w rzeczywistości. Historia została przedstawiona z perspektywy obojga bohaterów, co pozwoliło mi jeszcze lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym mierzą każdego dnia, jak wyglądało ich życie w ciągu tych kilkunastu lat kiedy się nie widzieli, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Tak jak wspominam przy okazji pierwszego tomu tak i tutaj muszę powiedzieć, że Maya i Jace bezapelacyjnie zyskali moją sympatię, w drugiej części ona jeszcze bardziej się umocniła. Autorka wszystko tak poprowadziła, że mogłam całkowicie skupić się na gestach, słowach i odczuciach głównych bohaterów. Jestem pod ogromnym wrażeniem ich determinacji, faktu, że oboje postanowili zawalczyć o swoje marzenia i teraz spełniają się w tym co kochają robić, co sprawia im radość i przyjemność. Kiedy tajemnice i nieporozumienia sprzed kilkunastu lat wychodzą na jaw, a Maya i Jace ponownie się spotykają i wyjaśniają sobie owe niejasności, mogloby się wydawać, że od teraz już wszystko będzie szło tylko w dobrym kierunku, jednak Kasia postanowiła na drodze do szczęścia bohaterów postawić kolejne przeciwności losu do pokonania i tutaj naprawdę wytoczyła potężne działa. Nie spodziewałam się aż takiej bomby emocjonalnej! Wszystko chłonęłam razem z bohaterami, odczuwała to co oni całą sobą. Czułam strach, niepewność, bezradność, bezsilność, ale także nadzieję oraz czystą przyjaźń i miłość. A to wszystko dosłownie wylewa się z każdej czytanej strony! Wielokrotnie miałam ochotę "wejść" do tej książki i wesprzeć, przytulić bohaterów o zapewnić, że od teraz wszystko będzie dobrze. Jace - jego postawa, jego chęć pomocy, jego miłość zaimponowały mi ogromnie! Myślę, że niewielu ludzi byłoby w stanie tak bardzo się poświęcić dla drugiego człowieka. Poświęcić w pewnym sensie swoje plany na przyszłość, bo przecież wszystko do samego było jedną wielką niewiadomą. Autorka w swojej powieści porusza wiele ważnych, życiowych i ponadczasowych tematów, które tak naprawdę mogą spotkać każdego z nas. Naprawdę ogromnie się cieszę, że Kasia postanowiła położyć nacisk na tak istotne kwestie, bo potrzeba o tym wszystkim mówić, nagłaśniać takie rzeczy. Kasia na przykładzie swoich bohaterów pokazuje jak ważne jest wsparcie drugiego człowieka, jak ważna jest bliskość, szczerość i zaufanie. "Rain. Uwierz w nas od nowa" to emocjonująca, poruszająca, wartościowa historia, która skłania do refleksji, wyciska łzy i daje nadzieję na lepsze jutro! Cudownie spędziłam czas z tą książką i jej bohaterami, szczerze żałuję, że to już koniec ich historii. Jednocześnie czekam na kolejne powieści spod pióra autorki! Polecam!

Rain Uwierz w nas od nowa to dalsze losy Jace i May.

Jace spełnił swoje marzenie, został strażakiem i o ile czuje się spełniony zawodowo to w sferze miłości nie umie się odnaleźć po utracie kontaktu z May. Podczas jednej z akcji ratuje z płonącego domu swojego szkolnego prześladowcę. Ten w ramach podziękowaniu wyznaje prawdę która zaważyła iż Jace zerwał całkowicie kontakt z May. Jace postanawia odnaleźć dziewczynę i przekonać się czy uczucia z czasów szkolnych nadal będą tak mocne. May została fotografką, zatrzymuje chwile, emocje na zdjęciu jednak w jej życiu jest mrok, który zablokował ją na związki, miłość. Co się stanie kiedy Jace pojawi się znowu w życiu May? Czy May dopuści do siebie chłopaka, który tak wiele dla niej znaczył ?

Katarzyna Wycisk ma wielki talent w poruszaniu trudnych tematów. W Uwierz nas od nowa autorka oddała głos dwóm bohaterom przez co czytelnik doskonale poznaje ich myśli, emocje. "Oglądając" Jace widzimy jego widmo utraconej miłości, choć fizycznie May nie ma w życiu chłopaka to tatuaż chmury który narysowała May jest przypomnieniem kim była dla Jace.
May dziewczyna, która została zraniona przez Jace zmaga się z chorobą, która rzutuje na jej prywatne życie. Dziewczyna boi się litości przez co nie dopuszcza do siebie wielkich emocji. Jednak kiedy Jace pojawia się w jej życiu zaczyna walkę między sercem i rozumem. Z jednej strony czuje że emocje ze szkolnej ławy nadal są a z drugie strony rozum podpowiada jej że kiedy Jace odkryje jej bagaż to ucieknie, nie podoła próbie.

Rain Uwierz w nas, to dobra historia napisana lekkim piórem, to emocje które posiadają wiele barw, oraz postacie, które są "jakieś". Polecam

,,Z tobą mógłbym tańczyć w kałuży benzyny, trzymając w ręku płonącą pochodnię."

,,Rain. Uwierz w nas od nowa" to niezwykłe literackie arcydzieło, które przywołuje ukryte wartości ludzkiego życia i emocji. To opowieść, która w subtelnym, pięknym języku pozwala czytelnikowi zagłębić się w mroczne zakamarki ludzkiej duszy, odkrywając jednocześnie iskrzący się promyk nadziei.

W tej książce mamy do czynienia z mistycznym i pełnym symboliki językiem, który prowadzi czytelnika przez zakamarki ludzkiej duszy. To nie tylko opowieść, to przede wszystkim podróż w głąb siebie, w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania o istnienie, miłość i nadzieję. Język autorki jest jak delikatny deszcz, który przychodzi po burzy, uspokajając nasze serca i pozwalając na nowy początek.

Jedną z głównych wartości tej powieści jest zdolność do ukazania złożoności ludzkich relacji i emocji. Autorka ukazuje, że życie nie jest jednoznaczne, że istnieje wiele odcieni, które często pozostają niewidoczne na pierwszy rzut oka. To opowieść o miłości, tęsknocie, odwadze, ale także o smutku i przemijaniu. Współczucie jest jednym z głównych motywów tej książki, przekazuje czytelnikowi, że każdy człowiek nosi w sobie swoje historie i boryka się z własnymi demonami.

Katarzyna Wycisk, poprzez piękno swojego języka, skłania nas do refleksji nad istotnymi kwestiami życiowymi. Rozprasza kurz codzienności i pozwala zatrzymać się na chwilę, by zastanowić się nad sensem własnej egzystencji. Czytając tę powieść, odkrywamy, że życie jest pełne tajemnic, które czekają na nasze odkrycie.

Jest to pozycja, która nie bazuje na konkretnym schemacie fabuły czy bohaterach, ale na uczuciach i refleksjach, jakie wywołuje. Katarzyna Wycisk wirtuozersko operuje słowem, tworząc pejzaż emocji, który jest zarówno mroczny, jak i promienisty. Jej narracja przypomina skomponowaną symfonię, gdzie każde słowo ma swoje miejsce i znaczenie.

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2023-09-24, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Ży­cie pę­dzi na­przód i trzeba iść za nim. Nie traćmy czasu na żal i smu­tek, tylko cieszmy się z każ­dej chwili. Bo one są ta­kie cenne i kru­che. Nie ża­łujmy niczego."

Mijają lata odkąd May nastoletnia miłość Jace'a złamała mu serce.

Chłopak w tym czasie spełnił swoje marzenia i dostał się do pracy zawodowej w straży pożarnej, jednak czegoś ciągle brakuje mu w życiu i myślami bardzo często wraca do dawnej, młodzieńczej miłości.

May jest właścicielką dobrze prosperującego studia fotograficznego, dziewczyna zawsze miała talent i teraz czerpie z tego radość. Jednak i nad jej życiem zawisły ciemne chmury i z pozoru tryskająca energią i zawsze uśmiechnięta dziewczyna zmaga się ze swoimi demonami.

Jedno zdarzenie sprawia, że świat tej dwójki wywróci się do góry nogami. Uczucia wybuchają ze zdwojoną siłą.

Tylko czy będą potrafili, ponownie sobie zaufać?

Ile będą w stanie poświęcić, by być razem i czy przekorny los będzie dla nich łaskawy?

"Rain. Uwierz w nas od Nowa" książka która wywołuje wiele emocji, pokazuje nam jak ważne jest wsparcie drugiej osoby. Piękna Historia o walce i wierze w miłość. Uwielbiam serię "Niepokonani", autorka ma tak cudowne pióro, że każda przeczytana książka porusza w czytelniku najczulsze struny. Wszystko jest opisane tak realistycznie, że chwilami zastanawiałam się czy to działo się naprawdę. Bohaterowie wykreowani są bardzo prawdziwe, pokochałam ich od pierwszej strony i te ich przekomarzanki. Cała fabuła widać że przemyślana jest w każdym calu, cudowne dialogi i opisy nie pozwalają oderwać się od lektury. Wracając do emocji ich jest tu tak wiele że trudno je opisać, raz wywołują uśmiech na twarzy, by za chwilę wywołać łzy.

Zakończenie nie powiem, przez dosłownie chwilę zatrzymało mi serce...

Na koniec nie mogę nie napisać kilku słów o wydaniu. Książka wydana jest pięknie, te malowane brzegi i wklejki na okładce od środka.

Podsumowując cudownie wydana książka zawiera piękne wnętrze.

Polecam?

Epi. Nie pozwól mi upaść
Katarzyna Wycisk0
Okładka ksiązki - Epi. Nie pozwól mi upaść

Około jednego procenta społeczeństwa cierpi na epilepsję, a Lena należy do osób dotkniętych tą chorobą. Padaczka niespodziewanie pojawiła się w jej życiu...

Falcon. Na ścieżce kłamstw
Katarzyna Wycisk0
Okładka ksiązki - Falcon. Na ścieżce kłamstw

Kiedy całe życie nagle się zmienia, a wszystko, co do tej pory znaliśmy okazuje się być wielkim kłamstwem. Byli niczym maszyny, marionetki spełniające...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung