Puszka-cacuszko

Książka Puszka-cacuszko jest wynikiem dialogu dwóch artystów: kompozytora i poety Lecha Janerki oraz malarza i scenografa Tomasza Brody. Na tom składają się krótkie, pełne refleksji i humoru teksty Janerki oraz poruszające, poetyckie rysunki Brody. Adresatami książki są głównie dzieci, ale i dorośli. Bohaterami autorzy uczynili - zgodnie z klasycznym wzorem bajki - zwierzęta, których losy mogą być odbierane w wielu wymiarach: dosłownie i metaforycznie, jako aluzje do problemów współczesnego świata. W tym sensie książka spełnia wszystkie zadania dobrej literatury: bawi, uwrażliwia, skłania do myślenia i zadawania pytań, uczy. Do książki dołączona jest płyta CD z niespodzianką - specjalnie nagraną przez L. Janerkę, niewykonywaną od lat piosenką z płyty Klausa Mitffocha pt. "Słoń".

Informacje dodatkowe o Puszka-cacuszko:

Puszka-cacuszko - opinie o książce

Avatar użytkownika - benioff
benioff
Przeczytane:2013-08-19, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Docelowo dla najmłodszych, ale trafiła w moje ręcę jeszcze zanim tatą zostałem i w zachwyt wprawiła. Nie jestem specjalnie fanem twórczości pana Janerki(choć niektóre jego rzeczy bardzo lubię i cenię), za to pana Brodę wielbię od czasu jego występów w programie "wieczór z wampirem", w którym na swojej twarzy wyczarowywał z gałganków, pończoch i sznurków facjaty znanych person. W tej książeczce talent obu panów zachwycił nie tylko mnie, ale i córeczkę oraz znajomych. W jednym z tekstów pojawia się tytułowa puszka-cacuszko w kontekście hamletowskiego być albo nie być z ilustracją małpki z czaszką małpiego Yoricka pod pachą. Tak właśnie odbieram całość. Czaszki czytelników to takie właśnie puszki-cacuszki, w których pojawiać się będą naprawdę przecudne wizje podczas radosnego obcowania z tym malarsko literackim cudeńkiem. Słowem - istne cacuszko.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski