reklama

Pułapki samotności. Jak wychodzić z mentalnej izolacji i tworzyć relacje

Wreszcie przewodnik dla każdego, kto zmaga się z samotnością i izolacją. W tym niezwykłym wezwaniu do działania dr Bill Howatt prowadzi czytelnika do pewności siebie, komfortu i wspólnego poczucia celu. Książka oferuje zarówno opis stopniowego wychodzenia z mentalnych pułapek, jak i jasno nakreśloną ścieżkę wiodącą do pozytywnych relacji, które będą budować i chronić zdrowie psychiczne.

Przydatne, ciekawe ćwiczenia, które pozwalają ocenić poziom własnej izolacji i samotności, a także praktyczne, skuteczne wskazówki, jak wydostać się z mentalnej pułapki.

Przeczytaj i wykorzystaj, żeby poczuć się lepiej!

Informacje dodatkowe o Pułapki samotności. Jak wychodzić z mentalnej izolacji i tworzyć relacje:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-02-01
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The Cure for Loneliness: How to Feel Connected and Escape Isolation

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Kup książkę Pułapki samotności. Jak wychodzić z mentalnej izolacji i tworzyć relacje

Pułapki samotności. Jak wychodzić z mentalnej izolacji i tworzyć relacje - opinie o książce

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2023-08-27,

Samotność ma wiele postaci i form. Istnieje również różnica między samotnością a izolacją. Samotność i izolacja społeczna to różne kwestie, ale ze sobą powiązane. Samotność to przygnębiające uczucie samotności lub oddzielenia. Izolacja społeczna to brak kontaktów społecznych i niewielka liczba osób, z którymi można regularnie wchodzić w interakcje. Można żyć samotnie i nie czuć się samotnym ani izolowanym społecznie, można też czuć się samotnym, przebywając z innymi ludźmi.

Starsi dorośli są bardziej narażeni na izolację społeczną i samotność ze względu na zmiany w zdrowiu i relacjach społecznych, które mogą wynikać ze starzenia się, utraty słuchu, wzroku i pamięci, niepełnosprawności, problemów z poruszaniem się i/lub utratą rodziny i przyjaciół.

Książka to poradnik, który krok po kroku pomaga czytelnikom uwolnić się od izolacji i samotności. Zagłębiamy się w niektóre zasady zawarte w książce. Dr Howatt dzieli się solidnymi radami, jak pokonać samotność i poprawić swoje zdrowie psychiczne. 🙂

Nawet w tłumie można czuć się samotnym. Pandemia Covid 19 sprowadziła na cały świat izolację pozbawiając wiele osób spotkań z bliskimi, przyjaciółmi, znajomymi. Ta pozycja ma być wskazówką, która pomoże nam sobie poradzić między innymi z tym trudnym zagadnieniem

Ludzie to istoty stadne. Mimo, że samotni możemy być zarówno w pustym domu, gdy nie mamy obok siebie nikogo, jak i w pomieszczeniu pełnym ludzi czy w samym sercu tłumu. Autor przybliża nam więc zarówno pojęcia izolacji jak i samotności, a przede wszystkim wskazuje różnice między nimi i ich wpływu na nas. W klarowny sposób pokazuje skutki, jakie mogą na nas wywrzeć wymienione przypadłości. W swojej książce umieszcza cenne wskazówki do budowania trwałych relacji, pokazanych na przykładach i odnoszących się do nich. Porusza różnice w charakterach i pomaga spojrzeć oczami innej osoby. Jest na tyle uniwersalna, że może się odnosić zarówno do relacji prywatnych jak i służbowych co jest z pewnością plusem całej pozycji.

W tej książce znajdziemy nie tylko suchą teorię, ale i zadania, testy, pytania, mające na celu „zdiagnozowanie” nas samych. Dla wielu osób może to być niezwykle przydatne i pomoże oszacować, czy jesteśmy w stanie sami poradzić sobie z problemem sami czy powinniśmy się udać do specjalisty. Napisana jest bardzo przyjemnym językiem, który zrozumiały będzie dla zwyczajnego czytelnika.

Zadziwiające jest to, że żyjemy w świecie tak wysoko rozwiniętym, jak i świadomym a jednak kwestia psychiki, chorób psychicznych, zaburzeń jest tak bardzo tabu, że wielu z nas boi się o niej mówić. Ten poradnik z pewnością nie wyeliminuje wszystkich problemów, ale zawiera wiele cennych porad, które poprowadzą nas ku polepszeniu naszego samopoczucia, pracy nad naszymi relacjami. Być może otworzy oczy na osoby znajdujące się obok nas, które mają z tym trudności. Jest to z pewnością pozycja warta uwagi, którą powinien przeczytać każdy.

Avatar użytkownika - aneta_w_trasie
aneta_w_trasie
Przeczytane:2023-03-05,

Samotność to pojęcie z jakim mamy do czynienia w książce dr Billa Howatta. Nie wątpliwie pandemia Covid-19 przyczyniła się do jej powiększania się w społeczeństwie. Zamknięci w domach, pozbawieni kontaktu z innymi ludźmi zostaliśmy skazani na tą chorobę. Tak sobie nazywam samotność. Bo to nie jest coś co jest dla nas jako ludzi dobre.

Książka napisana w przystępny sposób myślę, że zaciekawi większość z nas. Autor podzielił ją na trzy rozdziały i co wg mnie najbardziej istotnie w niej to zamieścił w niej sprawdziany czyli nic innego jak ćwiczenia gdzie możemy ocenić poziom swojej "samotności", a także wskazówki jak się z niej wydostać.

Do mnie w szczególności przemówił rozdział otwierania mentalnej pułapki - myślę, że właśnie kwestia postrzegania świata i naszego nastawienia jest bardzo ważna. Grunt by być świadomym tego co się z nami dzieje, bo od tego momentu może być tylko lepiej.

Co jest też dla mnie bardzo ważne i sama się tego nauczyłam to to, że proszenie o pomoc nie jest niczym złym ani wstydliwym :)

Avatar użytkownika - zlosnica_czyta
zlosnica_czyta
Przeczytane:2023-02-26,

"Samotność i uczucie bycie niechcianym to najstraszniejsza bieda"

Człowiek z natury jest istotą społeczną. Dzięki temu, że żyjemy w grupie rozwijamy się i uczymy. Obecnie temat samotności jest dość popularny. Z samotnością zmaga się spory odsetek światowej populacji. Nie da się zaprzeczyć, że pandemia COVID-19 tylko zaostrzyła i pogorszyła problem. Zamiast w pełni skupić się na ludziach, relacjach, więzach itp całą uwagę przelaliśmy na walkę z wirusem.
Brak towarzystwa to nie to samo co samotność. Należy nie mylić tych dwóch pojęć. Brak towarzystwa może mieć miejsce kiedy ktoś żyje samotnie, ale nie odczuwa samotności.
Istnieją także dwie formy samotności: emocjonalna (Brak dwustronnych relacji z jednostkami) oraz społeczna (jedna osoba czuje, że nie pasuje lub nie ma więzi z grupą).
Jak budować prawdziwe relacje?
Jak się chronić przed samotnością?

Poradnik trafiony w punkt. Idealny, na czasie. Autor stara się odpowiedzieć na najważniejsze i najczęściej zadawane pytania. Podnosi naszą zachwianą pewność siebie. Pokazuje jak można wyjść z mentalnych pułapek. Pomaga nakreślić ścieżkę do zdrowych, pozytywnych i wartościowych relacji. Podoba mi się, że w środku mamy wiele ciekawych, przydatnych oraz ważnych ćwiczeń.
Wszystko napisane w przyjemny i zrozumiały sposób. Dodatkowo znajdziemy wiele cytatów - bardzo często motywujących.
Książkę polecam każdemu, kto choć trochę czuje się samotny, albo zma takie osoby. I faktycznie - po lekturze można poczuć się lepiej.

Zlosnica_czyta

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2023-03-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Pęta samotności

Nikt z nas nie przepada za samotnością, a samotność w nadmiarze może źle wpływać na nasze zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Każdy wie, że do tego by być szczęśliwym, cieszyć się życiem, potrzebni nam są ludzie. Tak, właśnie ludzie, drugi człowiek, czy to przyjaciel, czy kolega, koleżanka, członek rodziny, znajomy. Prawda jest taka, że obecności drugiego człowieka, więzi, relacji społecznych potrzebujemy tak samo jak powietrza czy pożywienia i wody.

Na to wszystko zwraca nam uwagę dr Bill Howatt w swojej publikacji "Pułapki samotności", którą dziś Wam tu postaram się przybliżyć.

Książka napisana jest przystępnym językiem, nie musicie obawiać się naukowego żargonu, wydanie także zachęca do lektury, wydawnictwo Muza naprawdę świetnie wydaje swoje książki z zakresu psychologii, medycyny czy też nauki. Publikacja podzielona jest na trzy rozdziały, w których przeczytamy o anatomii izolacji i samotności, ucieczce z mentalnej pułapki i dowiemy się jak tworzyć autentyczne więzi. Autor podkreśla ważność więzi międzyludzkich i umiejętności zamykania luk w tychże więziach. Opowiada o wychodzeniu z mentalnej pułapki samotności i izolacji, o umiejętności pozostawiania jej otwartej, o tym, że trzeba myśleć pozytywnie, z dobrym nastawieniem podchodzić do życia, świata i ludzi, że potrzebni są nam ludzie, relacje i więzi, które pozytywnie wpływają na naszą psychikę, samopoczucie, zdrowie, a nawet na wydajność w pracy, dlatego autor zwraca uwagę, że pracodawcy czy liderzy powinni zapewnić swoim pracownikom rozmowy i wsparcie w tym zakresie. A także sprawić by każdy z pracowników miał w miejscu pracy przynajmniej jedną bezpieczną autentyczną więź.

"Pułapki samotności" są ciekawą lekturą, i choć autor nie odkrywa niczego nowego, to temat samotności, izolacji i wynikających z nich przeróżnych chorób czy to fizycznych, czy psychicznych, jak chociażby depresja, jest jak najbardziej na czasie i jak najbardziej naglący, w dzisiejszych czasach, gdzie niedawna pandemia, nowoczesne technologie, konflikty tylko bardziej pogłębiają ową  samotność. Uważam, że publikacja ta jest jak najbardziej warta uwagi. Polecam jej lekturę zainteresowanym zagadnieniem samotności w społeczeństwie i tym, którzy sami mierzą się z tym problemem.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Muza.

Avatar użytkownika - yoloczytam
yoloczytam
Przeczytane:2023-02-25, Przeczytałem,

"Akceptacja społeczna, "bycie lubianym", ma tak ogromną moc, ponieważ trzyma na dystans uczucie samotności."

"Pułapki samotności. Jak wychodzić z mentalnej izolacji i tworzyć relacje" to inspirująca i przemyślana książka autorstwa dr. Billa Howatta, która prezentuje kompleksową analizę wpływu samotności na zdrowie psychiczne i emocjonalne człowieka.

Autor przedstawia wnikliwe badania naukowe, wskazując na to, że samotność jest jednym z największych wyzwań dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Książka oferuje praktyczne i łatwe do zastosowania wskazówki, które pomogą nam przezwyciężyć poczucie samotności i zwiększyć jakość naszego życia.

Dr. Howatt dzieli się z czytelnikami swoimi bogatymi doświadczeniami i wiedzą, prezentując różne strategie i techniki, które pomagają nam radzić sobie ze samotnością. Skupia się na rozwijaniu umiejętności interpersonalnych, które pomagają nam budować trwałe i wartościowe relacje z innymi ludźmi, oraz na rozwijaniu samodzielności i aktywnego spędzania czasu, aby poczucie samotności nie stawało się dla nas problemem.

Jest to doskonała książka dla każdego, kto chce zrozumieć wpływ samotności na zdrowie psychiczne i emocjonalne, oraz dla tych, którzy chcą nauczyć się radzić sobie z poczuciem samotności.

"Pułapki samotności" jest napisana jasnym i zrozumiałym językiem, dzięki czemu każdy czytelnik może skorzystać z praktycznych wskazówek i porad, które zawiera. Polecam tę książkę każdemu, kto szuka inspiracji i wsparcia w walce z samotnością.

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2023-02-08, Ocena: 4, Przeczytałem,

,,Pułapki samotności " to poradnik który ma na celu pomoc w podjęciu walki z samotnością. W książce znajdziemy porady i ćwiczenia które między innymi pomogą nam zyskać pewność siebie, zadbać o swój komfort psychiczny i jak dążyć do wyznaczonego celu.

Autor pokazuje nam jak nasze myślenie i emocje na których się skupiamy potrafią nas ograniczyć, a strach którym często kierują się ludzie powstrzymują nas przed tym co chcielibyśmy osiągnąć.

Czytając tę książkę nawet nie wiedziałam że samotność potrafi niszczyć nasze zdrowie.

Dobijając do brzegu książka jest naprawdę fajnie napisana świetnym dodatkiem są tu ćwiczenia które pomogą ustalić nam nasz poziom samotności, a także fajne wskazówki jak radzić sobie z tą przypadłością.

Chodź nie przepadam za poradnikami to bardzo fajnie spędziłam z nim czas i dowiedziałam się różnych ciekawostek.

Polecam szczególnie w tych ciężkich czasach kiedy to COViD-19 doprowadza nas do właśnie stanu samotności i strachu.

[współpraca reklamowa] Wydawnictwo Muza

Czy zastanawialiście się dlaczego dzisiaj tak wiele ludzi boryka się ze samotnością? Problem ten dotyka nie tylko nastolatki czy osoby starsze, ale każdego z nas. W ostatnich latach miała na to wpływ na pewno pandemia COVID -19. Z dnia na dzień zostaliśmy od siebie odizolowani i przeszliśmy na zdalną pracę i naukę. I w ten sposób czy chcieliśmy czy nie zastąpiliśmy właściwie kontakty twarzą w twarz, na różne komunikatory.

Jak poradzić sobie z samotnością? Z pomocą przychodzi wydawnictwo Muza. Niedawno został wydany świetny poradnik, który przybliża nam problem samotności i odizolowania, oraz jak sobie z nim radzić by czuć się dobrze psychicznie. Bowiem, gdy choruje nasza dusza, choruje całe ciało.

Z książki dowiemy się:

?        Dlaczego są ważne dla nas więzi społeczne,

?        Nauczymy się rozróżniać samotność od izolacji,

?        Poznamy bariery do stworzenia więzi społecznych,

?        Jak wpływ ma rozwój technologii na życie społecznie,

?        Czym są i jak powstają mentalne pułapki oraz jak z nimi poradzić sobie,

?        Jak wyeliminować zły stres,

?        Jak budować relację.

W poradniku znajdziemy również wiele ćwiczeń, testów i sprawdzianów, które pomogą nam zrozumieć problem z jakim się zmagamy.

Książka nie jest gruba i czyta się ją bardzo szybko. Autor w prosty i przystępny sposób przedstawia nam problem z jakim przyszło nam się zmierzyć w erze komputerów. Polecam!

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski