reklama

PRZYJACIELSKIE ROZGRYWKI: TOM 1

Pięcioro kumpli bierze udział w Przyjacielskich Rozgrywkach, mając nadzieję na spłatę gigantycznego długu jednego z nich.
Gra jest banalnie prosta, o ile tylko łączy ich przyjaźń.
Właśnie, o ile łączy ich przyjaźń…

Informacje dodatkowe o PRZYJACIELSKIE ROZGRYWKI: TOM 1:

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2023-10-01, Ocena: 5, Przeczytałem,

POPKulturowy Kociołek:
Piątka nastolatków jest przekonana, że ich przyjaźń przetrwa wiecznie i zawsze będą blisko siebie. Nie spodziewają się oni tego, że będą mieli okazję mocno przetestować swoje relacje i przekonać się o tym, czy naprawdę są przyjaciółmi. Wszystko za sprawą pewnego długu i pewnej pozornie prostej gry, której konsekwencje mogą być naprawdę bardzo poważne.

Patrząc tylko na sam ogólny zarys fabuły, można odnieść wrażenie, że jest to pozycja z segmentu szkolnych dramatów. Fabuła ma jednak o wiele więcej do zaoferowania czytelnikowi i seria tak naprawdę jest intrygującym psychologicznym thrillerem.

Pierwszy tom cyklu Mikoto Yamaguchi wykorzystuje głównie do zaprezentowania złożonych charakterów postaci i kłopotów, w jakich się oni znaleźli. Ponadto już na początkowych stronach mangi wyłania się tu pewna głębsza zależność pomiędzy przyjaźnią i pieniędzmi, która będzie mocno zaprzątać umysł odbiorcy. Tytułowa Przyjacielska rozgrywka z każdą kolejną „grą” nabiera wyrazistości, a atmosfera zaczyna stawać się coraz bardziej mroczna. Każda z ukazanych w pierwszym tomie gier skupia się na pojęciu przyjaźni, mocno podważając te relacje pomiędzy piątką nastolatków.

Całość dość mocno trzyma w napięciu, głównie przez niejednoznaczną fabułę i skupienie się na postaci Yûichiego, który zaczyna mieć spore wątpliwości w stosunku do swoich przyjaciół. Pojawiają się więc kolejne niedopowiedzenia i tajemnice, które podsycają ciekawość czytelnika i zachęcając go do dalszego śledzenia serii....

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-04-28, Ocena: 4, Przeczytałem,

CZY TO JEST PRZYJAŹŃ, CZY TO JEST...?

Friends for years images in red

Blew off his own motherfuckin' head

Confidence, death, insecurity

The men fall unrealized

Unrealized

Unrealized

- System of a Down

Coś się kończy, coś zaczyna. Skończyło nam się kilka serii mangowych w ostatnim czasie, coś tam do końca dobiegnie już za chwilę, więc pora na nowe tytuły. Jednym z nich są ,,Przyjacielskie rozgrywki", oparte na sprawdzonych, zawsze dobrze się przyjmujących schematach. No i fajnie jest. Taka młodzieżowa rozrywka, w której pobrzmiewają echa wielu dzieł od ,,Gry", przez ,,Battle Royale", po serię ,,Piła". I chociaż są to echa dość odległe i na pewno nie tak intensywne, jak po podobnych nawiązaniach można by sądzić - choć mam nadzieję, że z kolejnymi tomami zrobi się mocniej - zabawa jest przyjemna.

Dług. Kumple. I gra. Tak to w skrócie wygląda. Gdy jeden z paczki przyjaciół popada w tarapaty finansowe, jedynie Przyjacielskie Rozgrywki mogą pomóc uratować sytuację. Wszystko wydaje się proste - gra pozwoli im osiągnąć cel, jeśli naprawdę są przyjaciółmi. Ale rodzi się pytanie, na ile tak naprawdę można być pewnym swoich znajomych?

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski