Przewodnik po Polsce z filozofią w tle. Tom I Wielkopolska i Kujawy

Odkryj turystyczne miejsca na mapie Polski i połącz je z ponadczasową filozofią

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy filozofia ma rację bytu, ta książka jest dla Ciebie. Weź ją do swojego plecaka w podróż, ale nie spodziewaj się zwykłego przewodnika turystycznego po najlepszych hotelach Wielkopolski i Kujaw. Weź tę książkę ze sobą i zacznij wędrówkę przez Poznań, Gniezno, Toruń, Ciechocinek, Kalisz i inne miejscowości – rozpoczynając od zabytków, a kierując się w głąb siebie. Znajdziesz tu historyczne zagadki i filozoficzne paradoksy. Tylko od Ciebie zależy, co będzie rzeczywiste, a co niekoniecznie…

Jeśli wszechświatów jest nieskończenie wiele, tak iż jeden od drugiego różni się dla przykładu tylko tym, że w pierwszym podrapałem się przed chwilą w czoło prawą ręką, a w drugim lewą ręką, powstaje pytanie, czy ma sens mówić, że coś istnieje. Istnienie jest przejściem z możliwości do realności. Jeśli wszystko, co możliwe, jest też realne, pojęcie istnienia traci sens.

Informacje dodatkowe o Przewodnik po Polsce z filozofią w tle. Tom I Wielkopolska i Kujawy:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2019 (data przybliżona)
Kategoria: Przewodniki turystyczne
ISBN: 978-83-8147-253-1

Kup książkę Przewodnik po Polsce z filozofią w tle. Tom I Wielkopolska i Kujawy

Przewodnik po Polsce z filozofią w tle. Tom I Wielkopolska i Kujawy - opinie o książce

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski