reklama

Przepisy z balkonu i ogródka

Uczta dla młodych ogrodników, kucharzy i wielbicieli czasu spędzanego razem!

Od szparagów i groszku wiosną, przez wiśnie latem, paprykę, gruszki i dynie jesienią, aż po ziemniaki i owoce cytrusowe zimą; w Ogródkowie przez cały rok uprawia się rośliny! Na parapetach, balkonach, tarasach dachowych czy w ogrodach sadzi się, pielęgnuje, zbiera owoce i warzywa, a także wyczarowuje z nich wspólnie wspaniałe, pyszne dania.

Zawarte w książce proste przepisy na słodkie ciasta, tarty, zupy, sosy, placuszki i krokiety, wykorzystują sezonowe i łatwo dostępne składniki.

Przepisy z balkonu i ogródka to książka kucharska, mały przewodnik po uprawie owoców i warzyw w domu i przydomowym ogródku oraz książka obrazkowa w jednym. To także pean na cześć wspólnoty i międzyludzkich więzi, a nie od dziś wiadomo, że przez żołądek do serca!

Informacje dodatkowe o Przepisy z balkonu i ogródka:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2023-03-22
Tytuł oryginału: Un an Fleurville : recettes de nos balcons, toits et jardins

Tagi: Dzieci od ok. 8 lat

Kup książkę Przepisy z balkonu i ogródka

Przepisy z balkonu i ogródka - opinie o książce

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2023-07-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2023 r.,

W małych dzieciach fascynuje mnie to, że ciekawi są wszystkiego, co ich otacza i z przykrością muszę stwierdzić, że to my dorośli niszczymy tę ciekawość (świadomie lub nieświadomie), uciekając w pracę lub zajmowanie się czymś innych ,,ważniejszym" w danym momencie. Zatrzymajmy się na chwilę i spędzajmy każdą wolną chwilę z naszymi dziećmi, bo za chwilę dorosną i sami wyprowadzą się z domu, a wtedy... Sami wiecie co.

Książka, którą chce wam przedstawić to ,,Przepisy z balkonu i ogródka" autorstwa Felicity Sala. Na końcu znajdziecie, jakie potrzebne są narzędzia do uprawy roślin tych jadalnych oczywiście. Jak wyglądają nasiona i co najważniejsze, w jaki sposób można wykorzystać kawałek powierzchni, takiej jak ogródek przed domem, doniczka, balkon itp. z których możemy otrzymać rośliny owoce i warzywa przez cały rok. Do czego może posłużyć kompostownik? Jak ważne jest wspólne dbanie o ogródek oraz ile pożytku mamy z recyklingu. Jakie owoce i warzywa otrzymujemy wiosną, a jakie latem, czy jesienią oraz zimą tego też dowiecie się z książki.

Nauczmy nasze dzieciaczki, jak wyglądają dary natury, ale też, w jaki sposób można z nich wyczarować magiczną zupę z dyni, czy sałatkę owocową. Przepis na ziołowe falafelki, pasta z pieczonych buraków, a może krem z groszku z miętą i bazylią? Wszystko to napisane i uwiecznione we wspaniałej grafice, która ułatwi dziecku przygotowanie produktów potrzebnych do przyrządzenia dania. To będzie fantastyczny czas spędzony z dziećmi nie dość, że na świeżym powietrzu, to jeszcze przy wspólnie przyrządzonym posiłku. Nic nie smakuje tak jak miłość włożona w danie zrobione przez nasze dzieci i nas samych oczywiście.

Polecam książkę w każdym wieku, bo jak wcześniej napisałam dzięki grafice dziecko będzie wiedziało, co potrzeba, żeby przyrządzić daną potrawę. Polecamy z Helenką całym sercem.

,,Przepisy z balkonu i ogródka" to książka kucharska dla dzieci. Znajduje się tutaj mini przewodnik, który pokazuje co można zbierać w każdym miesiącu w roku.

Na jednej stronie znajduje się dane warzywa i owoce, które można zebrać w danym miesiącu, a na drugiej prosty przepis na danie z wykorzystaniem zebranych warzyw czy owoców.

Książka zaczyna się od kwietnia i od szparagów, z których można zrobić tarte. W maju zbierzemy groch, a z niego wykonamy pyszny krem z mięta i bazylią. Jesienią za to mamy dużo dyn, z których upieczemy ciasto dyniowe. Książka kończy się marcem i ziołowym lasem znajdującym się w domowym zaciszu.

Na końcu książki znajduje się zestawienie nasion, narzędzi potrzebnych w ogrodnictwie oraz zestawienie sezonowych warzyw i owoców w poszczególnych porach roku.

Piękne, duże ilustracje, proste przepisy na słodkie ciasta, zupy, sosy i krokiety, sprawiają, że książka zachęca do uprawiania warzyw i owoców oraz do gotowania zdrowych posiłków.

Przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 7+, ale również bardzo dobrze bawiłam się z nią.

Przy ulicy Ogrodowej 10. Rodzinne przepisy z czterech stron świata
Felicita Sala0
Okładka ksiązki - Przy ulicy Ogrodowej 10. Rodzinne przepisy z czterech stron świata

Czy czujesz to? Z każdego okna unosi się inny smakowity aromat. Na wszystkich piętrach kamienicy przy ulicy Ogrodowej 10 mieszkańcy przygotowują tradycyjne...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski