Przełamać tabu

Ocena: 4 (6 głosów)
Po dwóch bestsellerowych książkach Kwiat pustyni i Córka nomadów, Waris Dirie napisała kolejną , bardzo osobistą i niezwykle poruszającą . Jako pierwsza kobieta zaczęła mówić o okrutnym rytuale obrzezania dziewcząt. Tej torturze, bardzo często zagrażającej życiu, poddawane są nadal dziewczęta nie tylko w Afryce i na Wschodzie, ale również w Europie. I właśnie o wydarzeniach, z jakimi zetknęła się w Europie, o spotkaniach z ofiarami i katami opowiada w swojej książce.

Informacje dodatkowe o Przełamać tabu:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: b.d
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-247-1912-9
Liczba stron: 184

więcej

Kup książkę Przełamać tabu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Przełamać tabu - opinie o książce

Avatar użytkownika - dziewczyna84
dziewczyna84
Przeczytane:2016-04-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Smutna prawda o FGM :(
Link do opinii
Avatar użytkownika - Valancy92
Valancy92
Przeczytane:2015-03-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Biografie, wspomnienia,
Po przeczytaniu "Kwiatu Pustyni" sięgnęłam po kolejną książkę autorstwa Waris Dirie. Tym razem jest to nie tyle powieść, co relacja z walki somalijskiej byłej modelki z okrutną tradycją okaleczania kobiecych genitaliów. Pozycja zawiera mnóstwo faktów, danych, niekiedy nawet pojawiają się prawdziwe nazwiska osób, które zajmują się okaleczaniem. Jest to więc coś w rodzaju przewodnika dla osób interesujących się FGM (Female genital mutilation), przy czym czyta się to jednym tchem, z ogromnym zainteresowaniem. Jest to bardzo fajne (jeśli można tak napisać o książce opisującej okaleczanie kobiecych genitaliów) uzupełnienie "Kwiatu Pustyni", które mogę z czystym sumieniem polecić :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2024-05-27, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 ksiązki 2024, Wypożyczone,

Kilka lat temu przeczytałam "Kwiat pustyni" i jestem tą książką oczarowana.Dlatego też z ciekawości sięgnęłam teraz po "Przełamać tabu".Tu nieco ,powiem szczerze się zawiodłam.Może też miałam inne wyobrażenie o tej książce sugerując sie poprzednią.

Ta ksiązka to reportaż ,ukazujący jak ogromnym problemem jest proceder obrzezania kobiet.I co mnie tu bardzo zdziwiło ,że ten haniebny czyn nie tylko odbywa się w krajach Afrykańskich ale równiez W Europie...

Tu muszę przyznać,że Waris w tym reportażu bardzo dokłądnie przedstawia informacje na temat obrzezania,na temat FGM ale nie ma w sobie tego co by mnie przyciagnęło i "zwabiło" ,tak jak to zrobiła poprzednia powieść.

Link do opinii

Książka to relacja z walki o zaprzestanie FGM, czyli tradycyjnego wśród rodu Waris obżezania metodą sunnicką. Jest to bardzo piękna inicjatywa, jako osoba znana szerszemu gronu osób (znana jako modelka) stara się rozmawiać i wspomagać różne organizacje humanitarne, lekarzy i inne osoby mające związek z tym problemem.

Link do opinii

CYKL: "WARIS DIRIE" (TOM III)

 

To pierwsza książka Waris Dirie, z jaką miałam styczność.
Nie jest tak ciekawa jak "Kwiat pustyni", ale zasługuje na miano dobrej. Bardziej jest to reportaż o procederze obrzezania. Autorka analizuje tę sprawę, są też opisane przypadki kobiet/młodych dziewczyn, które zostały poddane temu procederowi w dzieciństwie.
Jest to niewątpliwie ważna książka, podobnie jak "Kwiat pustyni" zwracająca uwagę na okrutny proceder jakim jest obrzezanie kobiet. I mimo wielu danych statystycznych pomimo tego, iż nie jest to typowa powieść, to czyta się ją dobrze.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Cytrus
Cytrus
Przeczytane:2013-04-19, Ocena: 2, Przeczytałam,
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy