Przeklęta rzeźba i klątwa pasztetu

Trzy przyjaciółki zakładają Tajny Klub i postanawiają zakręcić się koło milionerów, ale miasteczko ma ich ledwie kilku. Jedna z nich ma więcej szczęścia i udaje jej się wyjść za mąż za sześćdziesięcioletniego ,,króla pasztetu" - Wiktora - który milionów dorobił się na produkcji pasztetowej i salcesonu. Wdowiec mieszka w pięknej rezydencji za miastem, gdzie posiada też coś takiego, co nazywa się przeklętą rzeźbą. Podczas urodzin Wiktor przedstawia swoim dorosłym synom i synowym swoją o trzydzieści pięć lat młodszą żonę. Popłoch w synach milionera wzbudza sprawa spadku, bo nie podpisał on nawet umowy małżeńskiej, ani nie zabezpieczył się finansowo. Następnego dnia zostaje ujawnione ciało Jowity. Wszystko wskazuje na samobójstwo, ale czy na pewno? Nie było tylko dawnej kochanki tego ostatniego, a zarazem jego dawnej gospodyni z nadziejami na małżeństwo, którą Jowita wyrzuciła. Czy zabiła ją pasztetowa, czy miliony ,,króla pasztetu"? A może jego łase na spadek dzieci? Wszak bycie macochą może być niekomfortowe.

Informacje dodatkowe o Przeklęta rzeźba i klątwa pasztetu:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2024-08-14

Tagi: Komedie kryminalne

Kup książkę Przeklęta rzeźba i klątwa pasztetu

Przeklęta rzeźba i klątwa pasztetu - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrufka80czyta
mrufka80czyta
Przeczytane:2024-09-07, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam,

Trzy przyjaciółki ze szkolnej ławki mają jeden cel w życiu. Bogato wyjść za mąż. Dzieci ewentualnie też mogą z nimi mieć, ale tylko i wyłącznie jako środek do celu a nie cel sam w sobie. W ich miasteczku nie ma ich wielu milionerów, ale jednej z nich udaje się usidlić i wyjść za mąż za sześćdziesięcioletniego ,,króla pasztetu" - Wiktora - który milionów dorobił się na produkcji pasztetowej i salcesonu. Jowita jest zachwycona. Może nie jest najmłodszy i nie najprzystojniejszy, ale ma piękną rezydencję za miastem. To wystarczy.

Na terenie jego posiadłości mieści się przeklęta rzeźba. Przeklęta, bowiem łączona z wieloma wypadkami. Podczas urodzin, Wiktor przedstawia Jowitkę sowim synom i ich żonom. Powiedzieć że nie są pod wrażeniem, to jak nic nie powiedzieć. No bo ja to? Każde z nich liczy na spadek. Następnego dnia znajdują ciało Jowity. Ewidentnie nie jest to wypadek. Kto zabił? Każde z nich ma motyw. Łącznie z byłą kucharką domu. Jak zawsze Pani Iwona nie zawiodła, do końca nie zgadłam kto jest mordercą. Gold diggerki, teorie spiskowe. Autorka jest genialną obserwatorką rzeczywistości i ludzkich przywar.

Jeśli szukacie książki która da wam rozrywkę i wytchnienie w ten weekend to bardzo polecam!

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2024-09-02, Ocena: 5, Przeczytałam,

Lubisz komedie kryminalne? ?
Ja wręcz je uwielbiam! Bardzo często sięgam po nie w momencie, gdy dopada mnie zastój czytelniczy albo gdy jestem po lekturze czegoś naprawdę ciężkiego. Taka komedia kryminalna to mój powrót do korzeni (kryminał) i gwarancja dobrej zabawy (komedia). Dlatego też na mojej półce nie mogło zabraknąć nowej książki Iwony Banach ,,Przeklęta rzeźba i klątwa pasztetu"!

,,Przeklęta rzeźba i klątwa pasztetu" autorstwa Iwony Banach to ciekawie skonstruowana powieść, która szczególnie przyciąga uwagę swoim tytułem. Bo powiedzmy sobie szczerze, czy nie ciekawi Cię, o co chodzi z klątwą pasztetu?

Autorka bardzo zgrabnie i intrygująco łączy elementy zagadki kryminalnej z dużą dawką humoru, co sprawia, że książka staje się idealnym kompanem na wieczór -- naprawdę trudno się od niej oderwać. Oczywiście już na wstępie trzeba zaznaczyć, że nie jest to lektura najwyższych lotów i bywają w niej momenty tak głupie, że aż śmieszne. Jednak czy nie o to chodzi w komedii, aby bawiła?

Banach utkała historię wokół na swój sposób kontrowersyjnego tematu -- usidlania przez kobiety milionerów, aby wieść dostatnie i luksusowe życie. I tak oto Jowita poślubia sześćdziesięcioletniego ,,króla pasztetu", a dzień po przedstawieniu go rodzinie ,,ukochana" kobieta umiera. Ktoś ją zabił? Popełniła samobójstwo? Co ma z tym wspólnego przeklęta rzeźba? Tego dowiesz się, sięgając po książkę!

Próbując dociec prawdy, co tak naprawdę stało się z Jowitą, poznajemy szereg ciekawych postaci. Każda z nich jest inna i na swój sposób wyjątkowa. U każdej można dostrzec tajemnice i motywacje, ale to, co najbardziej uderza w ich kreacjach, to narcyzm i ograniczone pole widzenia poza czubek własnego nosa. Sprawia to, że w sumie do każdej postaci czuje się swoistą niechęć, ale to właśnie dzięki temu podczas lektury odczuwa się całą paletę emocji. Do tego dialogi pomiędzy bohaterami są błyskotliwe i realistyczne. Autorce świetnie udało się ukazać ludzką naturę i cechę, którą posiada wielu z nas -- ,,po trupach do celu".

,,Przeklęta rzeźba i klątwa pasztetu" to świetna komedia kryminalna, która bawi, zaskakuje i sprawia, że od lektury naprawdę trudno się oderwać. To idealna książka dla każdego fana zagadek kryminalnych, ale i humoru. Serdecznie POLECAM!

Kosmitek
Iwona Banach0
Okładka ksiązki - Kosmitek

W wyniku ogromnego zamieszania na Ziemię trafia Xilix - kosmita, który niezbyt zna się na zwyczajach Ziemian, a już z pewnością niewiele wie o Bożym Narodzeniu...

Geriatryczne Biuro Śledcze
Iwona Banach0
Okładka ksiązki - Geriatryczne Biuro Śledcze

Zabawna historia o tym, że wiek nie zna granic... W małym miasteczku emerytowani pracownicy policji nie mogą znaleźć sobie miejsca, nudząc się i wysłuchując...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski