Przekładanka

Ocena: 5 (2 głosów)
W kawalerce Wołodki radcy prawnego, a zarazem kryminologa z zamiłowania i konsultanta milicyjnego w tym zakresie spotyka się on ze swym przyjacielem psychiatrą Gellertem. Celem ich spotkania jest zawężenie sylwetek psychologicznych osób podejrzewanych o zabójstwo 22-letniej piękności Agnieszki Marczak. Podejrzewanych o dokonanie zabójstwa jest kilka osób a jedna z nich nawet aresztowana. Podejrzenia Wołodki koncentrują się wokół aresztowanego ostatniego kochanka Marczakowej ekonomisty Seweryna Milskiego. Natomiast podejrzanym Gellerta jest zupełnie kto inny; mianowicie sam Wołodko. Okazuje się bowiem, że Wołodko poznał Agnieszkę na wczasach i szaleńczo się w niej zakochał, przez co darzył nienawiścią Milskiego, którego Agnieszka obdarowała swoim uczuciem. Obaj panowie, a więc Wołodko i Gellert, przed spotkaniem wzajemnie się podejrzewali, tzn Gellert podejrzewał Wołodkę o zabójstwo a Wołodko podejrzewał, że Gellert wpadł już na jego trop przez co zaplanował sobie, że otruje Gellerta podczas spotkania. Gellert jednakże spodziewając się tego podmienia kieliszki i to Wołodko staje się ofiarą.

Informacje dodatkowe o Przekładanka:

Wydawnictwo: Czytelnik
Data wydania: 1983-09-12
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 83-07-00676-7
Liczba stron: 190

więcej

Kup książkę Przekładanka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Przekładanka - opinie o książce

Avatar użytkownika - flickma
flickma
Przeczytane:2014-10-19, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam,
Scena jak z PRL-owskiej Kobry. Kawalerka i dwóch aktorów..... a wyszedł świetny kryminał. Dwie osoby zaangażowane jako konsultanci do sprawy zabójstwa młodej dziewczyny Agnieszki Marczak. Jeden z nich to Wołodko - radca prawny, kryminolog z zamiłowania i rzeczoznawca milicyjny, drugi Leszek Gellert psychiatra. Ich zadaniem jest jak najdalej posunięta eliminacja z szerokiego kręgu osób podejrzanych tych osób, które ze względów charakterologicznych nie mogły popełnić zbrodni. Z czasem jednak jesteśmy świadkami śmiertelnego pojedynku pomiędzy obu rzeczoznawcami, gdyż jak się okazuje to jeden z nich jest sprawcą zabójstwa Agnieszki a drugi o tym wie. Jeden próbuje otruć drugiego ale ten przewidując ten zamiar uprzedza jego ruchy i zamienia kieliszek ze śmiercionośnym płynem. W efekcie wychodzi jeden z najlepszych milicyjnych kryminałów o frapującej fabule i nieoczekiwanym finale.
Link do opinii
Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2022-09-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2022,

"Przekładanka" to książka o poszukiwaniach mordercy młodej kobiety. Zostają znalezione zwłoki kobiety, rozpoczynają się przesłuchania i ich analiza. Zapoznajemy się z życiem zmarłej za sprawą zeznań różnych osób. Sprawa toczy się powolnie, momentami książka robi się nudna, to znowu ma bardziej wciągające fragmenty. To raczej taki kryminał lżejszy, przegadany, ale ma swoje mocniejsze momenty. Nie ma tutaj jednak bohaterów na tyle ciekawych, aby ich losy jakoś szczególnie były interesujące. Raczej pozostają obojętni. Tym bardziej, że bardzo często wszystko to już było w podobnych książkach, a i tutaj mało jest zaskakujących momentów, przez co przeważa niestety nuda podczas lektury. Do przeczytania na raz, nie bardzo zachęca do sięgnięcia ponownie.

Link do opinii
Inne książki autora
Dalszego ciągu nie będzie
Karol Wilt0
Okładka ksiązki - Dalszego ciągu nie będzie

Na kołobrzeskiej plaży spotyka się dwóch panów. Jeden pisze książkę, drugi zostaje jego recenzentem. Książka opowiada o autentycznych zdarzeniach...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy