reklama

Projektowanie struktur Active Directory

Active Directory jest złożoną bazą danych i nieodłącznym elementem architektury sieciowej Windows 2000. Pozwala organizacjom skutecznie udostępniać i zarządzać informacjami dotyczącymi zasobów sieciowych i użytkowników. Active Directory gra rolę węzła integrującego ze sobą systemy i pozwalającego na konsolidację zarządzania nimi. W niniejszej książce zawarliśmy doświadczenia nabyte przy implementacji AD: Planowanie instalacji AD w terminie i w ramach zaplanowanego budżetu. Interakcja AD z innymi usługami sieciowymi: DNS, DHCP, RIS, RRAS i WINS. Korzystanie z obiektów zasad grup, praw użytkownika, FSMO i mechanizmów delegowania kontroli. Unikanie pułapek w strategiach migracji korzystających z narzędzi migracji Active Directory. Administracyjne i polityczne aspekty migracji do AD W książce Projektowanie struktur Active Directory ponadto znajdziemy: Przejrzysty opis AD. Wyjaśnienie, dlaczego udane wdrożenie Active Directory wymaga starannego zaplanowania. Kilka przykladów pomyślnych implementacji AD. Sposoby tworzenia solidnych podstaw dla planowania i implementacji Active Directory.

Informacje dodatkowe o Projektowanie struktur Active Directory:

Wydawnictwo: Helion