Wstęp do książki napisał prof. Zbigniew Lew Starowicz!
Poradnik na temat związków w formie komiksu? W dodatku zabawny, przewrotny, świetnie narysowany i podparty najpopularniejszymi teoriami psychologicznymi – to ma SENS!
Joanna Olekszyk, redaktor naczelna magazynu „SENS”
„Projekt: związek” nie tylko doskonale działa na wyobraźnię, ale także zaspokaja głód wiedzy o mechanizmach komunikacji w związku. Zabawne i świetnie zilustrowane historie z życia bohaterek komiksu doskonale pokazują, w jaki sposób funkcjonuje ludzki mózg w kontakcie z wybranym przez siebie – nie tylko na „dopóki śmierć was nie rozłączy” – innym mózgiem. Ten komiks powinien przeczytać każdy, kto chce budować szczęśliwe i trwałe związki.
Jarosław Świątek, redaktor naczelny Polskiego Portalu Psychologii Społecznej
Związki to temat rzeka. Wartka, dynamiczna, zmienna. Nie ma chyba drugiego zagadnienia, o którym powiedziano by tak wiele, a jednocześnie… wciąż za mało. Kiedy do relacji wkradają się problemy, niedomówienia, konflikty czy trudne emocje, łatwo się zagubić, a dużo trudniej odnaleźć.
Autorka bierze pod lupę najczęstsze problemy w związku i niczym inżynier rozkłada miłość na czynniki pierwsze. Swoją opowieść konstruuje w formie długiego dialogu matki z córką. Mama dzieli się z nieco zagubioną córką własnymi doświadczeniami i przemyśleniami. Prosto i przystępnie tłumaczy mechanizmy rządzące relacjami międzyludzkimi. Wyjaśnia zawiłości tych relacji i rozprawia się ze stereotypami na ich temat. Wartko opowiedziana historia angażuje, wciąga i nie pozwala się oderwać do ostatniej strony!
Wydawnictwo: GWP
Data wydania: 2017-08-29
Kategoria: Poradniki
ISBN:
Liczba stron: 200
Projekt związek to poradnik przedstawiony w formie komiksu i w moim odczuciu taki układ wypada znacznie lepiej niż zwykłe poradniki. Wbrew lekkiej formy, która czasami bawi, daje też czytelnikowi do myślenia. I choć treść nie ucieka daleko od utartych schematów w relacjach damsko-męskich, to akcentuje, jak ważna w związku jest rozmowa, na co powinno się zwracać uwagę podczas budowania związku, a później w jaki sposób należałoby go pielęgnować. I mimo wszystko nie ma tutaj filozofowania, przydługich wykładów, trudnych do przyswojenia formułek - wszystko jest opisane w bardzo przystępny sposób, zwięzły i humorystyczny. Autorka w przyjemny sposób porusza problemy, które dotyczą (chyba) każdego związku, mówi między innymi o współzależności, szczerości, kłamstwie, kłótniach, o chęci kontroli, czy współpracy. Moim zdaniem książka jest warta uwagi. To taka lekka lektura do przeczytania w dwie godzinki. Polecam.