reklama

Pottsville

Nick Corey jest szeryfem miasteczka Pottsville na południu Ameryki. Nie garnie się jednak do pracy - przymyka oko na lokalne niesnaski, stroni od konfrontacji, a czas najbardziej lubi spędzać na spaniu, jedzeniu i romansowaniu. Nie przepada natomiast za własną żoną ani szwagrem, których łączy wyjątkowo bliska więź. Ma też problem z dwójką alfonsów, którzy jeszcze bardziej niszczą jego już i tak nadszarpniętą reputację. W związku ze zbliżającymi się wyborami na nowego szeryfa Nick musi szybko i skutecznie zapobiec utracie posady.

Pottsville to klasyka literatury kryminalnej i brawurowa komedia pomyłek w klimacie Dzikiego Zachodu, doprawiona absurdalnym humorem godnym najlepszych filmów Yorgosa Lanthimosa.

Thompson opowiada barwną historię miasteczka liczącego zaledwie tysiąc dwustu osiemdziesięciu mieszkańców, soczystą historię pełną manipulacji, zaskakujących zwrotów akcji i spisków. Na celownik bierze też demony amerykańskiego życia - biedę, rasizm, uprzywilejowane i hipokryzję społeczną - pokazując, że istota zła tkwi w jego powszedniości.

Informacje dodatkowe o Pottsville:

Tłumaczenie: Krzysztof Majer

Tagi: Beletrystyka - charakterystyczna lokalizacja bóg

Kup książkę Pottsville

Pottsville - opinie o książce

Nick Corey jest szeryfem Pottsville i jest wielu, którzy myślą, że niewystarczająco wykonuje swoje obowiązki. Nick niby jest dupowatym szeryfem, unikającym konfrontacji i kłopotów, jednak z czasem poznajemy go bliżej. W rzeczywistości kłamie, munipuluje i jest zupsuty. Zakończenie mnie rozczarowało.

Szeryfem w Pottsville jest Nick Corey, który nie garnie się do wykonywania swoich obowiązków. Trzyma się z dala od kłopotów, woli spędzać czas na spaniu i romansowaniu. Zbliżające się wybory i utarczki z dwoma alfonsami spędzają mu sen z powiek...

Nick jest postacią antybohaterską, obłudną, zadufaną w sobie i uwikłaną w grę pozorów. Jest mistrzem manipulacji, nieźle skrywającym swe mroczne oblicze.

Klimat amerykańskiego, prowincjonalnego miasteczka został tu świetnie oddany. Poruszone są problemy trawiące małomiasteczkową społeczność, takie jak hipokryzja, rasizm czy różnice klasowe.

Tu nie ma czasu na nudę, ogrom intryg i zaskakujących zwrotów akcji. Groteskowa, absurdalna, pełna cynicznego, czarnego humoru. Rozśmiesza, a zarazem odsłania gorzkie prawdy dotyczące ludzkiej natury. Skłania do refleksji nad tym, jakie przywdziewamy maski nurzając się w bagnie ludzkiej, zgniłej egzystencji.
To znakomita, nieodkładalna rzecz. Świetnie się przy niej bawiłam!
Gorąco polecam!

Odpowiedź Hiobowi