reklama

Posłaniec Miłosiernego, Rekolekcje o Bożych Szaleńcach

Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi pielęgnuje dziś pamięć o św. Zygmuncie Szczęsnym Felińskim, stawiając go za wzór człowieka oddanego modlitwie, ojczyźnie oraz drugiemu człowiekowi, zwłaszcza temu, który najbardziej potrzebuje pomocy. Warto wsłuchać się w przesłanie i dzieło życia Biskupa Wygnańca, bo okazuje się ono niezwykle aktualne w zderzeniu z problemami współczesnego świata. Rozważania rekolekcyjne snute na kanwie życia św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego to doskonały przewodnik duchowy w jaskrawy sposób pokazujący, jak dziś powinniśmy podejmować współczesne zadania chrześcijanina. Refleksje te będą wspaniałą pożywką duchową zarówno dla sióstr Rodziny Maryi, osób konsekrowanych, jak i polskich rodzin oraz młodzieży. Święty Zygmunt Szczęsny Feliński, ,,Boży szaleniec", który wbrew logice i tragicznym czasom, w jakich przyszło mu żyć, bezwarunkowo zawierzył Bogu, daje nam, współczesnym, uniwersalny przykład, w jaki sposób stawać po stronie dobra i bezustannie realizować przykazanie miłości. Każdy, kto sięgnie po tę lekturę, z pewnością zyska siłę wynikającą z ufności w Boże miłosierdzie.

Informacje dodatkowe o Posłaniec Miłosiernego, Rekolekcje o Bożych Szaleńcach:

Wydawnictwo: Rafael