Polskie zamachy

Polacy to nie jest naród skrytobójców, zamachowców i terrorystów. Myli się jednak ten, kto sądzi, że zamach po polsku to danie, którego nam nie serwowano.

Średniowieczni polscy terroryści polują na księcia Leszka Białego.

Polski król zasztyletowany przez porywaczy.

Piłsudski na celowniku ukraińskich nacjonalistów.

Bierut zamordowany i zastąpiony sobowtórem.

Zamachów nie ustrzegli się polscy książęta, królowie, naczelnicy, pierwsi sekretarze i prezydenci. Jedne zamachy nas jednoczyły, bo ginął tyran. Inne wybudowały między nami mur, który nas trwale podzielił.

Oto historia zamachów na polskich władców. Na najważniejszych ludzi, którzy tworzyli historię tego państwa. To opowieść pełna dramatyzmu, naznaczona heroizmem i przyprawiona podłością. Zaskakująca i tajemnicza.

W styczniu 2019 roku życie napisało tragiczny epilog tej historii. Cała Polska zamarła, patrząc na finał WOŚP na scenie w Gdańsku.

Informacje dodatkowe o Polskie zamachy:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2019-04-03
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-240-5729-0

Tagi: historyczne

Kup książkę Polskie zamachy

Polskie zamachy - opinie o książce

Ta lektura jest pełna ciekawostek, którymi zainteresują się nie tylko miłośnicy historii. Co kierowało zamachowcami? Jaką ponieśli karę? Wstępem do każdej historii jest krótka scena fabularna, która opiera się na faktach. Autor informuje też czytelnika jeżeli wyciąga własne wnioski lub zgadza się z opiniami niekoniecznie popieranymi przez większość historyków. Ksiązkę czyta się z wielkim zaciekawieniem. Czasami zapominamy, ze to historia a nie scena z filmu sensacyjnego. Polecam.

Szable i cekaemy
Marcin Szymaniak0
Okładka ksiązki - Szable i cekaemy

Twoja ojczyzna przed stu laty - wywalczony kraj, o którym nie miałeś pojęcia Ośmioro bohaterów wplątanych w wojnę z sowiecką Rosją szeregowy ułan, lekarka...

Fighterzy. Najlepsi polscy wojownicy od Zawiszy Czarnego do komandosów z Iraku
Marcin Szymaniak0
Okładka ksiązki - Fighterzy. Najlepsi polscy wojownicy od Zawiszy Czarnego do komandosów z Iraku

To nie jest książka o filmowych herosach. To opowieść o prawdziwych polskich wojownikach. Żołnierzach z krwi i kości. Stanęli do walki z przeciwnikami...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski