Pokonaj problemy i lęki. Terapia poznawczo-behawioralna w praktyce

Książka przedstawia rzetelną wiedzę o jednej z najskuteczniejszych metod rozwiązywania problemów - psychoterapii poznawczo-behawioralnej.

Pierwsza część poradnika wprowadza w problematykę TPB i pomaga zrozumieć jej ideę. Prezentuje podstawowe informacje dotyczące historii i skuteczności terapii poznawczo-behawioralnej oraz ciekawostki związane z funkcjonowaniem ludzkiego mózgu.

Obszerna część praktyczna pokazuje, jak wykorzystać narzędzia TPB w praktyce. Kolejne rozdziały poświęcone są takim problemom jak długotrwały stres, depresja, destrukcyjna złość czy zamartwianie się. Autorka przedstawia liczne testy do autodiagnozy, omówienie istoty danego problemu oraz wskazówki, jak radzić sobie z trudnościami i zacząć czerpać radość z życia. Różnorodne techniki i ćwiczenia zaprezentowane w tej książce zachęcają do aktywnej pracy z myślami, przekonaniami i założeniami, które doprowadzą do trwałej przebudowy dotychczasowego stylu myślenia, funkcjonowania i życia.

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?

przedstawia rzetelną wiedzę na temat terapii poznawczo-behawioralnej i odpowiada na pytania dotyczące skuteczności psychoterapii i samopomocy zawiera praktyczne i konkretne rozwiązania, jak uwolnić się od negatywnego myślenia oraz osiągnąć wewnętrzną równowagę wyjaśnia, czym są myśli automatyczne, przekonania kluczowe i pośredniczące, zniekształcenia poznawcze, oraz podpowiada, jak nad nimi zapanować podpowiada, jak wykorzystać wiedzę psychologiczną do podniesienia jakości swojego życia

Książka ukazała się wcześniej pod tytułem Autoterapia. Pokonaj problemy, stres i lęki.

O autorce:

Magdalena Staniek - psycholog, psychoterapeutka. Pracuje w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii schematów. Autorka książki Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą wydanej w serii Samo Sedno.

Informacje dodatkowe o Pokonaj problemy i lęki. Terapia poznawczo-behawioralna w praktyce:

Wydawnictwo: Edgard
Data wydania: 2020-07-15
Kategoria: Poradniki

Tagi: Poradniki praktyczne bóg

Kup książkę Pokonaj problemy i lęki. Terapia poznawczo-behawioralna w praktyce

Pokonaj problemy i lęki. Terapia poznawczo-behawioralna w praktyce - opinie o książce

Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą
Magdalena Staniek0
Okładka ksiązki - Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą

Nieśmiałość utrudnia ci kontakty towarzyskie? Zniechęca do podejmowania wyzwań zawodowych? Stoi na przeszkodzie w budowaniu związku? Wyjdź z kryjówki...

Samo Sedno - Autoterapia. Pokonaj problemy, stres i lęki
Magdalena Staniek0
Okładka ksiązki - Samo Sedno - Autoterapia. Pokonaj problemy, stres i lęki

Terapia poznawczo-behawioralna (ang. CBT) to jedna z najefektywniejszych i najpopularniejszych metod psychoterapii. Jej narzędzia pozwalają odzyskać równowagę...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz