Pokój z widokiem

Wychowana w świecie wiktoriańskiej pruderii, młoda Angielka, Lucy Honeychurch, wyjeżdża na wakacje do Włoch. Tam, w romantycznej florenckiej scenerii, poznaje swojego rodaka - ekscentrycznego George'a Emersona. Znajomość ta sprawia, że serce dziewczyny zaczyna budzić się do życia. Kiełkuje też w niej sprzeciw wobec konwenansów towarzyskich. Po powrocie do Anglii przyjmuje oświadczyny Cecila Vyse'a, który jest uosobieniem brytyjskiego chłodu i cynizmu. W duszy Lucy rozgrywa się walka między obudzoną pod słonecznym niebem Italii namiętnością a surowymi regułami obyczajowymi, jakie jej zawsze wpajano.

Informacje dodatkowe o Pokój z widokiem:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2009 (data przybliżona)

Kup książkę Pokój z widokiem

Pokój z widokiem - opinie o książce

Avatar użytkownika - agusia97
agusia97
Przeczytane:2014-10-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Gdy tylko zobaczyłam Helenę Bonham Carter na okładce tej książki od razu postanowiłam, że muszę ją przeczytać (a potem oczywiście obejrzeć film). Książka jest całkiem ciekawa i napisana wciągającym językiem. Ale muszę przyznać że oczekiwałam czegoś troszkę innego. Nie wiem dokładnie czego, ale to nie było to. Niektóre zachowania głównych bohaterów wydawały mi się irracjonalne, ale to po prostu może być też winna mojego postrzegania świata, i oczywiście różnicy pokoleń. Z tego typu literatury czytałam wiele książek, które podobały mi się bardziej, ale ta również ma w sobie coś niepowtarzalnego, jest trochę inna. Może to czyni ją wyjątkową?

Niewiele ponad 200 stron, to miała być bardzo szybka lektura, a dłużyła się bardzo. Po opisie stwierdziłam, że to jedna z tych książek, które lubię, jednak okazała się po prostu nieciekawa.

Avatar użytkownika - NicoMinoru
NicoMinoru
Przeczytane:2020-02-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Maurycy
Edward Morgan Forster0
Okładka ksiązki - Maurycy

"Maurycy", powieść o podłożu autobiograficznym, rozgrywająca się w środowisku studentów, a następnie absolwentów Cambridge, powstała w roku 1914. Jednak...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka