W książce przedstawiono ważniejsze konstrukcje języka C++ stosowane w programowaniu imperatywnym. Konstrukcje języka są ilustrowane przykładami algorytmów o stopniowanej trudności, od algorytmów arytmetycznych do zadań z zagranicznych olimpiad. W przykładowych algorytmach stosowane jest szerokie spektrum operatorów języka C++, w tym rzadziej spotykany operator przecinkowy. Używanie różnych operatorów pozwala na bardzo zwięzłe tworzenie programów w języku C++. Pokazano również powstawanie błędów obliczeń, wynikających z obliczeń zmiennopozycyjnych.
Translacja programu napisanego w języku wysokiego poziomu (do którego należy też język C++) polega na utworzeniu kodu wynikowego na podstawie kodu źródłowego. Translacja składa się z etapu kompilacji kodu źródłowego oraz etapu konsolidacji, czyli łączenia.
Kompilacja polega na tłumaczeniu kodu źródłowego programu na we- wnętrzny język język maszynowy i utworzeniu tzw. kodu obiektowego:
1) analizy syntaktycznej (składniowej) polegającej na grupowaniu symboli leksykalnych w wyrażenia gramatyczne,
2) analizy semantycznej polegającej na kontroli poprawności programu źró- dłowego i zbieraniu informacji do fazy tworzenia kodu wynikowego.
Konsolidacja polega na łączeniu kodu obiektowego z dodatkowym kodem startowym, kodem z bibliotek i utworzeniu pliku końcowego z kodem wykony- walnym...(więcej znajdziecie w książce).
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2013-03-14
Kategoria: Pedagogika
ISBN:
Liczba stron: 192
"W opracowaniu przedstawiam sylwetki 430 oficerów, którzy piastowali stanowiska dowódców pułków lotniczych w okresie...
Autor kreśli historię dywizjonu 305, przedstawia sylwetki dowódców, pilotów, asów lotniczych oraz charakterystyki samolotów, na których polscy lotnicy...
Chcę przeczytać, Chcę przeczytać,