Podręcznik dla asystentek i higienistek stomatologicznych

Przekazujemy Państwu zupełnie nowe, aktualne i praktyczne wydanie podręcznika dla asystentek i higienistek stomatologicznych, w którym omówione zostały najnowsze metody leczenia stomatologicznego z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń.

Książka została podzielona na rozdziały, z których każdy dotyczy poszczególnych aspektów pracy asystentki i higienistki stomatologicznej, mając na celu przygotowanie personelu okołostomatologicznego do profesjonalnej pomocy lekarzowi stomatologowi w leczeniu i wykonywaniu zabiegów w gabinecie stomatologicznym, a także obsłudze pacjentów i prowadzeniu działań profilaktycznych.

W praktyczny i przystępny sposób w książce omówiono:

?        zasady bezpiecznej i higienicznej pracy zespołu stomatologicznego,

?        ergonomię i metody pracy w gabinecie stomatologicznym,

?        dokumentację, obsługę pacjenta i ochronę danych osobowych w gabinecie stomatologicznym,

?        wyposażenie podstawowe i pomocnicze oraz jego konserwację,

?        antyseptyki i aseptykę w gabinecie stomatologicznym,

?        anatomię i fizjologię głowy i szyi,

?        anatomię zębów oraz systemy zapisu,

?        choroby zębów, przyzębia i wad zgryzu oraz profilaktykę tych schorzeń.

Opracowane zostały również poszczególne działy stomatologii: stomatologia zachowawcza z endodoncją, pedodoncja, ortodoncja, chirurgia stomatologiczna i protetyka. Każdy z nich zawiera przygotowanie pacjenta i gabinetu do zabiegu, zasady asystowania przy poszczególnych zabiegach z wykorzystaniem narzędzi, instrumentów, materiałów i leków stomatologicznych. Rozdziały zostały opatrzone bogatym materiałem ilustracyjnym.

Podręcznik skierowany do asystentek i higienistek stomatologicznych przygotowujących się do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej. Będzie również cennym źródłem wiedzy dla doświadczonych już asystentek i higienistek stomatologicznych chcących odświeżyć swoją wiedzę lub sprawdzić aktualność obowiązujących procedur.

Informacje dodatkowe o Podręcznik dla asystentek i higienistek stomatologicznych:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2017-08-25
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 9788320053883

Kup książkę Podręcznik dla asystentek i higienistek stomatologicznych

Podręcznik dla asystentek i higienistek stomatologicznych - opinie o książce

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski