reklama

"Podejmowanie decyzji i zarządzanie ludźmi w biznesie i administracji" to:

książka o sprawowaniu władzy w organizacji; klasyczna lektura studentów zarządzania, ekonomii, socjologii, psychologii, nauk politycznych i prawa; wiekopomne dzieło nagrodzone Noblem w 1978 roku; tom zawierający pionierską teorię wyboru i podejmowania decyzji w odniesieniu do administracji; esencja współczesnej wiedzy o organizacji, zbudowana na podstawie koncepcji Taylora, Fayola, Gulicka i Urwicka.

To także zbiór ponadczasowej mądrości. Jak pisze sam Herbert A. Simon:
Czy jakikolwiek tekst, który powstał przed półwieczem, może być ciągle aktualny u progu nowego milenium?

W czwartym wydaniu tekst oryginału pozostał bez zmian, gdyż nie ma w nim zasadniczo nic takiego, z czego chciałbym się wycofać. Naszym tematem są organizacje. Towarzyszą nam one od co najmniej czterech tysięcy lat. Procesy podejmowania decyzji czy zarządzania ludźmi wydają się niezmienione przez wieki.

Informacje dodatkowe o Podejmowanie decyzji i zarządzanie ludźmi w biznesie i administracji. Wydanie IV:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2011-05-20
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Podejmowanie decyzji i zarządzanie ludźmi w biznesie i administracji. Wydanie IV

Podejmowanie decyzji i zarządzanie ludźmi w biznesie i administracji. Wydanie IV - opinie o książce

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung