Twoja wewnętrzna siła to najcenniejszy dar
Jak poradzić sobie w świecie, który wymaga wciąż więcej i więcej? Czym jest siła psychiczna? Dlaczego porażka może być lekcją? I jaką rolę w naszym życiu pełnią emocje?
To nie są pytania z gatunku łatwych. Na szczęście Ilona Khan pomaga znaleźć na nie odpowiedzi. Nie serwuje jednak gotowych recept, a inspiruje do poszukiwań i motywuje do rozwoju. Dzieli się osobistymi doświadczeniami, aby dodać odwagi tym, którzy mierzą się z podobnymi dylematami. Głęboko wierzy, że wszystko zależy od nas i że to, co nas spotyka, przydarza się, abyśmy wzrastali – nauczyli się żyć uważnie, niespiesznie, z czułością do siebie oraz innych.
To nie jest typowy poradnik, ale podobnie jak one, pomaga zrozumieć własne emocje oraz osiągnąć upragnione cele. Zaufaj sobie i odkryj swoją wewnętrzną siłę.
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2024-08-30
Kategoria: Poradniki
ISBN:
Liczba stron: 258
Język oryginału: polski
Dziś przyszła pora na PORADNIK, ale... "Poczuj tę siłę" to nie jest typowy poradnik, który mówi "zrób to tak, a to tak, tego nie dotykaj, a to omijaj, itp. itd.", jest to raczej luźny zbiór myśli, przemyśleń, porad i wskazówek, które zmuszają czytelnika do refleksji i spojrzenia na swoje życie z innej strony, by zweryfikować swoje postępowanie, ale przede wszystkim myślenie na własny temat i otaczających nas ludzi, świata... a nawet materii, której nie widzimy gołym okiem. Jeśli czytaliście pierwszą książkę Autorki "Bóg jest zajęty. Radź sobie sam" gwarantuję, że i w"Poczuj tę siłę" odnajdziecie to czego potrzebujecie w danym momencie, czyli wsparcia, wskazówki czy delikatnej porady.
Na pewno nie jest to książka, która narzuca, czytelnikowi jak ma żyć i myśleć, bardziej pokazuje, jak poczuć się dobrze samym ze sobą, jak ważne jest postawienie siebie i swoich potrzeb na pierwszym miejscu, zaufanie sobie i słuchanie tego, co ma nam do powiedzenia ciało i umysł.
Dla mnie to w pewnym sensie duchowy PRZEWODNIK, który dotyka wielu aspektów naszego życia, między innymi, zdrowia, relacji damsko- męskich, przyjaźni, pracy i współpracy z innymi, wychowania dzieci, pokazuje, jak osąd może krzywdzący i całkowicie nietrafiony, nie braknie tu tematu wiary, tego, że myśląc pesymistycznie przeciągami nieszczęście i jeszcze wiele, wiele innych.
Co dla mnie jest wielkim plusem, wszystkie te tematy okraszone delikatnie zostały wspomnieniami i osobistymi przeżyciami oraz doświadczeniami Autorki, która dużo opowiada o swoim własnym życiu.
Książka, choć dość niepozorna, niesie w sobie wiele wsparcia i nadziei, nie ocenia i nic nie narzuca. Daje wskazówki, ale do niczego nie zmusza, naszpikowana energią, pozytywnym myśleniem i co najważniejsze wsparciem Autorki, które czuć na każdej przewracanej stronie.
Przeczytacie ją w kilka minut, ale myślę, że warto ją sobie dozować, żeby za szybko się nie skończyła. Podzielona na krótkie rozdziały, sprawia, że w każdym dowolnym momencie możemy wrócić do interesującego nas tematu. Myślę, że różnorodność poruszanych kwestii sprawi, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, coś, co może dopasować akurat do swojej obecnej sytuacji w życiu, wskazówki jak ustalać priorytety i co powinno być najważniejsze w naszej hierarchii codziennego życia.
Czy polecam?
Polecam. Książka dla każdego i w każdym wieku. Każdy znajdzie to coś interesującego i wciągającego myśli na dłuższy czas, zaczerpnie inspiracji i spojrzy na niektóre rzeczy zupełnie inaczej.
Ilona Khan - uznała, że człowiek musi latami analizować siebie w celu dogłębnego poznania własnych słabości i mocnych stron. Doświadczając po drodze...
Przeczytane:2024-09-29, Ocena: 4, Przeczytałem, Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2024 roku,
NIE JESTEŚ SAM(-A)
„Chcę dać ludziom poczucie, że nie są sami, że ktoś na końcu świata może mieć ten sam problem, że ten problem można rozwiązać”.
Lekka i przyjemna, zabarwiona osobistymi doświadczeniami autorki książka, której celem jest pomóc Czytelnikowi, odkryć drzemiące w nim „zasoby psychiczne”, dzięki którym będzie mógł przetrwać trudne chwile.
Ten nietypowy poradnik to rodzaj zapisków z dziennika, pełnych przemyśleń, rozważań, wniosków i rad. Kilkadziesiąt krótkich, zaledwie kilkustronicowych rozdziałów – poprzedzonych tytułami, które same w sobie niosą mądrość:
„Ograniczenia, które sami sobie stwarzamy, odbierają nam szansę na nowe możliwości”
– zahacza o tak istotne tematy, jak związki, relacje międzyludzkie, poczucie strachu, brak akceptacji, emocje, zdrowie, czy nawet umiejętność czytania z twarzy. Autorka nie zapomina o samotności, życiowej pasji czy pędzie za pieniądzem.
„W życiu nie chodzi o to, aby mieć wszystko, tylko to, na czym nam naprawdę zależy”.
Do niektórych kwestii, takich jak jasnowidzenie, czy reinkarnacja Czytelnik może podchodzić sceptycznie. Mimo to różnorodność poruszanych zagadnień sprawia, że każdy znajdzie tam temat, który pozwoli mu pomyśleć: „To jakby o mnie”.
Nie jest to poradnik psychologiczny, choć Iwona Khan jest terapeutką i posiada wiedzę z zakresu psychologii. Nie znajdziemy tu porad terapeutycznych, a raczej rozmowy z dobrą przyjaciółką, która powie, co myśli i doradzi najlepiej, jak potrafi.
Książka napisana jest w lekkim, swobodnym stylu. Niestety znalazłam kilka literówek, które co prawda nie zniekształcają tekstu, ale mogą razić w oczy wrażliwego Czytelnika.
Lekturę warto przeczytać nawet dla relaksu, przy dobrej kawie. Pozwoli nam ona spojrzeć na niektóre sprawy z innej perspektywy. Zwróci uwagę na rzeczy, które nam umknęły lub na te, których nie zauważamy, lub nie zastanawiamy się nad nimi. A może czasem warto zatrzymać się i zastanowić?
Książkę można przeczytać w jeden dzień. Uważam jednak, że nie jest to dobre rozwiązanie. Autorka porusza kwestie, nad którymi warto się zatrzymać, przemyśleć je, a nawet wyciągnąć własne wnioski.
„Człowiek, jednak jest jak ogród, który trzeba pielęgnować […]”.
Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.