Po wielu latach

Ocena: 4 (1 głosów)

Nowy przekład powieści, za którą pisarz otrzymał prestiżową i najstarszą brytyjską nagrodę literacką James Tait Black Memorial Prize.

Książka jest satyrą na społeczeństwo amerykańskie z jego pędem do bogacenia się i obsesją na punkcie młodości. Dotyka także wciąż aktualnych kwestii filozoficznych i społecznych związanych z sytuacją gospodarczą i polityczną.

Ta opowieść o zdradzie, pożądaniu bogactwa i młodości za wszelką cenę trafnie nawiązuje do współczesnej kondycji człowieka i zmusza do głębokiej refleksji nad światem i własnym życiem.

Przekład został uzupełniony przypisami, ponieważ w powieści tej pojawiają się już elementy późniejszej ,,filozofii wieczystej" autora, a właśnie ta filozofia wywarła głęboki wpływ na kontrkulturę lat 60.

Informacje dodatkowe o Po wielu latach:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-05-11
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788328722316
Liczba stron: 416
Tytuł oryginału: After Many a Summer

Tagi: Proza literacka

więcej

Kup książkę Po wielu latach

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Po wielu latach - opinie o książce

Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2022-06-11, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

To było moje pierwsze spotkanie z Huxley'em i cóż, muszę przyznać, że niezbyt udane. 

 

,,Po wielu latach" to satyra amerykańskiego społeczeństwa. Autor porusza kwestie dążenia do bogacenia się, obsesji na punkcie młodości ale także nie pomija problemów społecznych jak bieda i problemów etycznych.

 

Ten tytuł był chwilami wciągający, czyli wtedy kiedy śledziliśmy losy bohaterów, kiedy była akcja. Pojawiało się wiele rozważań filozoficznych, przy których co jakiś czas odkładałam lekturę. Było ich po prostu za dużo, łatwo było zgubić wątek. Niekiedy były ciekawe, innych razem nudne i chaotyczne. Co nie zmienia faktu, że książka daje do myślenia.

 

Te rozważania trochę mnie męczyły i z tego powodu topornie szło mi czytanie. Filozofia to nie moja dziedzina, nie nie lubimy się, jednak mimo wszystko nasze stosunki określiłabym jako chłodne. 

 

Książka była niekiedy dziwna i niepokojąca. Szczególnie na koniec, który pokazywał, że niektórzy zrobią wszystko aby uciec od konsekwencji swoich czynów, a także że niektórzy potrafią zatracić się w człowieczeństwie, upaść, byle tylko uniknąć śmierci.

 

Tytuł, choć chwilami trudny, jest warty uwagi.

Link do opinii
Inne książki autora
W kręgu Crome
Aldous Huxley0
Okładka ksiązki - W kręgu Crome

Nie publikowana dotychczas w Polsce pierwsza powieść Aldousa Huxleya - autora ,,Kontrapunktu", ,,Diabłów z Loudun" oraz innych dzieł, które weszły na trwałe...

Syntetyczny Bóg
Aldous Huxley0
Okładka ksiązki - Syntetyczny Bóg

W 1932 r. Aldous Huxley opublikował Nowy wspaniały świat, który wdarł się szturmem na listy bestsellerów. Opowieść o totalitarnym państwie przyszłości...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Z pamiętnika jeża Emeryka
Marta Wiktoria Trojanowska ;
Z pamiętnika jeża Emeryka
Obca kobieta
Katarzyna Kielecka
Obca kobieta
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Oczy Mony
Thomas Schlesser
Oczy Mony
Rok szarańczy
Terry Hayes
Rok szarańczy
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy