Pies w domu. Instrukcja obsługi

Oto zwięzły, przejrzysty i zabawny poradnik dla osób, które debiutują w roli opiekunów psów.

Może już w twoim domu pojawił się (lub wkrótce pojawi się) słodki szczeniaczek albo całkiem dorosły pies, wspaniały adopciak, a ty musisz się z nim dogadać, bo przecież od tej chwili będzie razem na dobre i na złe. Zanim zaczniesz czegokolwiek od niego wymagać, musisz go poznać, zrozumieć i wyszkolić, okazując przy tym cierpliwość i konsekwencję.

Jeśli nie wiesz, jak się do tego zabrać, przeczytaj tę książkę! Znajdziesz w niej:

informacje o psich zwyczajach, potrzebach, charakterach i instynktach,
porady, co zrobić w trudnych sytuacjach, gdy np. pies ciągle ujada, ciągnie na smyczy, goni rowerzystów, warczy,
zabawne anegdoty i historie o psach.
Z książki skorzystają także ci, których pupile sprawiają im kłopoty.

Informacje dodatkowe o Pies w domu. Instrukcja obsługi :

Pies w domu. Instrukcja obsługi - opinie o książce

Avatar użytkownika - AnnaBook
AnnaBook
Przeczytane:2024-02-01, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2024,

Uważam, że ludzi można podzielić na kilka kategorii: miłośników psów, wielbicieli kotów, pasjonatów innych gatunków. Na osoby, które lubią zwierzęta, ale u kogoś i na ludzi, którzy nie poważają i nie lubią braci mniejszych bez względu na gatunek, jaki reprezentują. Odkąd sięgam pamięcią, od zawsze uwielbiałam zwierzęta, ale nie mogę zakwalifikować się tylko do jednej grupy. Kocham i koty i psy. Moim marzeniem jest zakup ptaka gwarka czy hodowanie alpak. Uwielbiam wszystkie zwierzęta prócz kleszczy, komarów, much, węży i pająków (dwóch ostatnich trochę się boję). Z niekłamaną chęcią i ciekawością sięgam więc po wszelkie „zwierzęce” poradniki. Liczę nie tylko na zwięzłą i przystępnie przekazaną wiedzę, ale też na ciekawostki i zabawne anegdoty.

Poradnik podzielony jest na części, z których można dowiedzieć się, między innymi skąd psy się wywodzą, jak przygotować dom na pojawienie się nowego członka rodziny, jak go karmić, pielęgnować, nauczyć podstawowych komend. Autorka wskazuje, z jakimi problemami może się borykać opiekun i podsuwa wskazówki, jak sobie poradzić np. ze skakaniem pupila na ludzi, gonieniem rowerzystów, agresją.
Już na samym początku Barbara Sieradzan daje czytelnikom do myślenia, zamieszczając kwestionariusz. Odpowiadając szczerze na zawarte w nim pytania, będziemy wiedzieć, czy nadajemy się na opiekuna psa: czy mamy czas, warunki materialne, finansowe i motywację. Czy lepsza rasa duża, czy mała, pies do towarzystwa czy uwielbiający sporty np. agility? Pies to nie zabawka ani chwilowy kaprys i bardzo dobrze, że Autorka zwraca na te kwestie szczególną uwagę.

Obecnie jestem opiekunem 4 kotów i 4-miesięcznego szczeniaka. To jest mój siódmy pies, więc mam już pewne wyobrażenie co do zachowań, potrzeb, socjalizacji, nauki. Miałam już psy – gapcie, przytulasy, niszczyciele, psotniki. Teraz mieszkam z zadziornym uparciuchem. Poradnik czytało mi się dobrze, ale niestety nie dowiedziałam się niczego ponad to, co już wiem z własnego doświadczenia i z wolontariatu w schronisku. Niektóre stwierdzenia Autorki uważam więc nawet za lekko stereotypowe lub za mało precyzyjne np. o sposobie karmienia BARF. Poradnik jest zwięzły, przystępny, napisany z humorem, zwracający uwagę na potrzeby czworonogów i uczulający byśmy byli opiekunami, którzy potrafią zrozumieć ich mowę by obu stronom przez długie lata miło i przyjemnie się współżyło.

„Chciałabym być tak dobrym człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies…”.

Poradnik polecam szczególnie osobom, które wcześniej nie interesowały się psami, nigdy się nimi nie opiekowały, nie miały ze zwierzakami żadnego kontaktu, ale chciałyby to zmienić. Co prawda nie pogłębiłam swojej wiedzy, ale za to przeczytałam kilka ciekawostek dotyczących, chociażby liczby kości czy odbieranych zapachów. Nie uważam, żeby czas spędzony na lekturze był zmarnowany.

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl oraz dzięki uprzejmości Wydawnictwa RM.

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2021-08-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Pies w domu. Instrukcja obsługi autorstwa Barbary Sieradzan to niewielka, ale pełna treści publikacja Wydawnictwo RM.
Nie od dziś wiadomo, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Nawet gdy nie widzi swojego opiekuna przez pięć minut cieszy się jakby nie widział go miliony lat. Jednak jak każde stworzenie potrzebuje odpowiedniej opieki. Nie należy też zapominać o tym, że pupil zostawiony sam sobie może robić nam psikusy, które niekoniecznie będą nas cieszyć. By uniknąć wszystkich niechcianych niespodzianek zwianych z opieką nad pieskiem należy się co nieco o nim dowiedzieć. W tym może pomóc ten niewielki poradnik. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się jak nauczyć pupila pozytywnego zachowania i oduczyć takiego, które jest niepożądane. W Piesie w domu. Instrukcji obsługi znajdziemy informacje dotyczące podstawowej opieki nad zwierzęciem i języka jakim się posługuje. Autorka stara się pomóc czytelnikowi w dobraniu takiej rasy by ani potencjalny opiekun ani zwierzak w przyszłości nie czuł się pokrzywdzony.
Może niniejsza książka nie jest obszerna, ale można w niej znaleźć szereg ważnych informacji, które ułatwią opiekunowi opiekę nad ukochanym psem. Dzięki niej możemy uniknąć błędów, które mogą skutkować utratą zdrowia lub życia podopiecznego. Co więcej Pies do domu. Instrukcja obsługi pozwala nam zorientować się jaka psia rasa najbardziej pasuje do nas i warunków, bo czasami pomimo chęci nie mamy możliwości mieszkaniowych i czasowych by zaopiekować się tą, która nam najbardziej zapadła w serce. Książka ta opowiada też pokrótce co pies powinien bądź nie powinien jeść by mógł przez długi czas cieszyć się dobrym zdrowiem. I ten fakt zaciekawił mnie najbardziej. Jakby nie było, czasy gdy pies jadł resztki ze stołu powoli, bo powoli, ale słusznie odchodzą do lamusa.
Myślę, że każdy kto ma w domu psa lub planuje adoptowanie takiego powinien z tą książką się zapoznać. To praktyczny poradnik, który przeprowadzi czytającego przez meandry potrzeb i warunków aby nasze życie z podopiecznym było proste i bezkonfliktowe a przede wszystkim radosne.

Kot w domu. Instrukcja obłsugi
Barbara Sieradzan0
Okładka ksiązki - Kot w domu. Instrukcja obłsugi

To nie jest poradnik o wychowywaniu kota. To jest książka o tym, jak go nie wychowywać, ponieważ wychowywanie tego czworonoga nie ma żadnego sensu. To...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz