reklama

Photoshop. Warsztaty dla fotografów przyrody

Fotografia cyfrowa coraz śmielej wkracza tam, gdzie dotychczas dominowała tradycyjna celuloidowa klisza i sprzęt analogowy. Coraz lepsza jakość i rozdzielczość przetworników stosowanych w cyfrowych aparatach fotograficznych pozwala na doskonałe odwzorowanie barw, jakimi na co dzień urzeka przyroda. Fotografia cyfrowa otwiera zupełnie nowe możliwości przed fotografami zajmującymi się utrwalaniem fauny i flory. Połączenie wiedzy o sprzęcie i technikach fotografowania ze znajomością metod obróbki w cyfrowej ciemni sprawia, że wykonywane przez nich zdjęcia mogą jeszcze bardziej zachwycać i oszałamiać oglądających.

Książka "Photoshop dla fotografów przyrody" to kompendium wiedzy na temat obróbki, korekcji i publikacji cyfrowych fotografii skierowane do osób zajmujących się rejestrowaniem otaczającej nas natury. Przedstawiono w niej techniki korzystania z doskonałego narzędzia, jakim niewątpliwie jest Photoshop CS2. Czytając ją, nauczysz się "myśleć cyfrowo" podczas fotografowania, poznasz podstawy obsługi Photoshopa i dowiesz się, w jaki sposób możesz poprawić i przetworzyć swoje fotografie. Opanujesz techniki zaznaczania, maskowania, mieszania kolorów i warstw, stosowania narzędzi korekcyjnych, filtrów oraz efektów. Stworzysz zdjęcia panoramiczne, przygotujesz swoje prace do profesjonalnego drukowania i opublikujesz je w sieci.

Techniki fotografowania natury za pomocą sprzętu cyfrowego Kalibracja kolorów w systemie Zarządzanie cyfrowymi fotografiami za pomocą przeglądarki Bridge Przetwarzanie plików RAW Kadrowanie, prostowanie i skalowanie obrazów Korekcja ekspozycji i barw Tworzenie panoram i łączenie fragmentów zdjęć Drukowanie fotografii Tworzenie internetowej galerii Automatyzacja pracy przy użyciu zadań

Nie musisz udoskonalać natury.
Wystarczy, że poprawisz swoje zdjęcia tak,
aby jak najdokładniej oddawały jej piękno.

Informacje dodatkowe o Photoshop. Warsztaty dla fotografów przyrody:

Wydawnictwo: Helion