reklama

Photoshop. Restauracja i retusz

Przywróć blask starym fotografiom i popraw nieudane zdjęcia * Odtwórz uszkodzone fragmenty zdjęć * Usuń efekty nieprawidłowej ekspozycji * Nadaj nowy wygląd portretom i krajobrazom Jak często, przeglądając stare, rodzinne zdjęcia, zastanawiamy się nad tym, jak piękne musiały być, zanim wyblakły i zakurzyły się? Ile razy odkładamy na bok wakacyjne fotografie z powodu błędów, jakie popełniliśmy podczas ich robienia? Czy naprawdę nie ma narzędzia, które pozwoliłoby uratować zniszczone zdjęcia i tym samym przywołać ulotne wspomnienia? Na szczęście jest i nosi nazwę Photoshop. Ten rewelacyjny program graficzny oferuje użytkownikom możliwości, o jakich tradycyjnym retuszerom fotograficznym nawet się nie śniło. Dzięki niemu można odtworzyć stare i uszkodzone zdjęcia, skorygować nieudane fotografie i usunąć rysy oraz skazy ze zdjęć, które zeskanowaliśmy. Książka "Photoshop. Restauracja i retusz. Wydanie III" przedstawia techniki retuszerskie, które pomogą Ci uratować nawet najbardziej zniszczone fotografie. Wykonując kolejne przykłady, poznasz narzędzia i metody wykorzystywane przez fotografów, projektantów, pracownie retuszerskie i artystów-retuszerów do odnawiania cennych, zabytkowych zdjęć, retuszowania portretów i wzbogacania fotografii artystycznych. Nauczysz się poprawiać kolorystykę, ostrość i ekspozycję zdjęć, usuwać pęknięcia, rysy i rozdarcia oraz wykorzystywać filtry i efekty do nadawania nowego wyglądu fotografiom. * Interfejs użytkownika Photoshopa * Korekcja tonalna i barwna * Poprawianie błędnej ekspozycji * Usuwanie plam z fotografii * Odtwarzanie uszkodzonych fragmentów * Konwersja zdjęć kolorowych na czarno-białe i w sepii * Retusz portretów

Informacje dodatkowe o Photoshop. Restauracja i retusz:

Wydawnictwo: Helion