reklama

Perfekcyjny makijaż

Po latach doświadczeń w pracy makijażystki w końcu stworzyłam książkę instruktażową dla wszystkich osób zainteresowanych sztuką makijażu. Znajdziesz w niej lekcje krok po kroku, cenne wskazówki i poufne informacje branżowe. Obiecuję, że Perfekcyjny makijaż pomoże ci osiągnąć mistrzowski poziom w sztuce makijażu. Miłej lektury!
Bobbi Brown
Bestsellerowa autorka wg listy „New York Timesa”

To książka, na którą czekały wszystkie kobiety – dwudziestopięcioletnie doświadczenie Bobbi Brown w świecie makijażu zawarte w jednej, podejmującej w kompleksowy sposób temat publikacji, w której Bobbi hojnie dzieli się swoją wiedzą. Ponad dwieście kolorowych zdjęć, instrukcje krok po kroku i dziesięciopunktowy przewodnik doskonałego makijażu uczą, jak właściwie nałożyć makijaż w ciągu dziesięciu minut, a nawet szybciej! Perfekcyjny makijaż Bobbi Brown uczy profesjonalnej aplikacji kosmetyków kolorowych. Książka zawiera wszystko to, co powinnaś wiedzieć:
• podstawy pielęgnacji skóry: oczyszczanie, nawilżanie, informacje o zdrowej diecie, a nawet witaminach, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skóry, paznokci i włosów;
• pędzle i inne specjalistyczne narzędzia: sposoby używania poszczególnych pędzli i innych przyrządów oraz dbania o nie;
• makijaż oczu: kompletny i szczegółowy przewodnik pokazujący, jak używać tuszu do kresek (eyelinera),cieni i tuszu do rzęs – wskazówki, jak malować oczy różnych kształtów i w jaki sposób dobrać odcienie do koloru tęczówki;
• korektory i kamuflaże: nauka profesjonalnego maskowania cieni pod oczami;
• wybór odpowiednich odcieni i kolorów makijażu: malowanie skóry w zależności od jej rodzaju i karnacji;
• bronzery i samoopalacze: metody osiągania efektu skóry muśniętej słońcem bez narażenia jej na zniszczenie promieniami UV;
• makijaż na specjalne okazje: makijaże ślubny i wieczorowy oraz instrukcja uzyskania idealnego efektu smoky eyes (przydymionych oczu);
i znacznie więcej...

Pełna wskazówek i trików książka Perfekcyjny makijaż Bobbi Brown jest także przewodnikiem dla osób chcących zostać profesjonalnymi makijażystami. Zdradza, jak wkroczyć do branży, stworzyć własne portfolio, jak pracować z fotografami, fotoedytorami w magazynach, projektantami mody oraz sławnymi klientami.
W połączeniu z zapierającymi dech zdjęciami, pokazującymi makijaż od codziennego aż do stylu z pokazów mody, i radami, jak uzyskać pożądany wizerunek, ta książka stanie się twoim najważniejszym przewodnikiem po świecie makijażu.

Julita Jaskółka, makijażystka:
Doczekaliśmy się rzetelnej publikacji nie tylko dla profesjonalistów. Opisane tajniki wykonywania makijażu, wynikające z wieloletniego doświadczenia Bobbi Brown, pomogą młodym makijażystom szybciej osiągnąć wyższy stopień wtajemniczenia. Książka jest napisana na tyle przystępnie, że może stanowić doskonały instruktaż dla kobiet, które chcą dowiedzieć się więcej o pielęgnacji urody i pragną same opanować sztukę makijażu.

Informacje dodatkowe o Perfekcyjny makijaż:

Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788375791952
Tytuł oryginału: Makeup Manual
Tłumaczenie: Agnieszka Wróblewska

Tagi: uroda makijaż lifestyle kobieta i rozwój Poradniki kosmetyczne

Kup książkę Perfekcyjny makijaż

Perfekcyjny makijaż - opinie o książce

Książka Bobbi Brown "Perfekcyjny makijaż" zawiera porady na temat technik makijażu. Dzięki niej czytelnik dowie się między innymi:
- jakie kosmetyki i akcesoria skompletować do swojego kufra bądź kosmetyczki (podręcznej i/lub podróżnej),
- jakie są podstawowe narzędzia, które powinien stosować,
- jak pielęgnować skórę przed wykonaniem makijażu, co jeść, czego unikać?
- jakie są rodzaje skóry,
- jakie są sposoby tonizacji oraz demakijażu skóry
- jakie są kolejne kroki w makijażu i jak odpowiednio dobrać kosmetyki, których użyjemy: czyli przygotowanie twarzy (podkład, kamuflaż, korektor, puder), konturowanie twarzy (bronzer, róż, rozświetlacz); makijaż ust i oczu,
- jak wykonać makijaż u osoby w dojrzałym wieku, nastolatki, makijaż ślubny i na specjalne okazje.

Ponadto dowiemy się też jakie są właściwe metody konserwacji i pielęgnacji narzędzi do makijażu, by zachowały długą żywotność i mogły nam służyć jak najlepiej.

Ostatnie rozdziały poświęcone tematowi makijażu jako sposobu na życie, czyli jak rozpocząć pracę makijażysty. Autorka podaje tu parę rad, które mają na celu pomóc w karierze makijażysty.
Książkę wieńczą kalendarium, gdzie możemy przeczytać ciekawostki z historii makijażu oraz krótkie i interesujące notki  biograficzne ważnych postaci w branży (jak na przykład, m.in.: Laura Mercier, Elizabeth Arden, Max Factor, Helena Rubinstein, Charles Revson, Estee Lauder, Francois Nars, Barbara Daly).

Poradnik jest ciekawy, bogaty w fotografie z przykładami makijażu. Szkoda tylko, że nie jest tak dokładny, by zawierać dodatkowo szczegółowe ryciny.
Mimo to polecam każdemu, kto choć trochę interesuje się tym tematem.

Opinia opublikowana na moim blogu:

Magia spojrzenia
Bobbi Brown0
Okładka ksiązki - Magia spojrzenia

Podkreśl swoje oczy zgodnie z profesjonalnymi wskazówkami Bobbi Brown! Kiedy chcesz, aby twoje oczy wyglądały pięknie ważne są nie tylko kosmetyki, jakie...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung