„Paskudnik warszawski” zabiera czytelników na wycieczkę po najpaskudniejszych miejscach stolicy. Podzieliłem go na dzielnice a w każdej z nich znalazłem okropne miejscówki. Zawalające się kamienice, ruiny fabryk, relikty wiejskiej zabudowy, syf, pomazane ściany i gnijące graty: to właśnie zebrałem w Paskudniku Warszawskim. Wszystkie zdjęcia z wyjątkiem trzech zrobiłem sam a pierwsze fotki pod kątem książki o tej tematyce zrobiłem w 2005 r.
„Paskudnik warszawski” to też obszerne opisy, moje własne warszawskie wspomnienia i liczne, sfabularyzowane historie ze starych numerów „Życia Warszawy” od 1948 r. Może śmiało posłużyć jako przewodnik po Warszawie, jeśli nie chcesz skończyć jako turysta krążący od Nowego Światu do Starego Miasta. „Paskudnik” pokaże ci Warszawę z innej perspektywy.
Są trzy powody, dla których warto kupić „Paskudnik warszawski”:
- jeśli kochasz Warszawę i chcesz się trochę zjeżyć,
- jeśli nie cierpisz Warszawy i chcesz się utwierdzić w swoim przekonaniu,
- jeśli nie znasz Warszawy i chcesz ją poznać od najlepszej, to znaczy najbrzydszej strony.
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-05-19
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN:
Liczba stron: 240
Tytuł oryginału: Paskudnik warszawski
Język oryginału: polski
Przeczytane:2024-10-16, Ocena: 6, Przeczytałam, Wyzwanie - 60 książek w 2024 roku,
Kocham paskudne miejsca. Uwielbiam Urbex. Uwielbiam zgłębiać historię i zanurzać się w miejscach opuszczonych, zapomnianych, porzuconych. Pewnie dlatego "Paskudnik" przemówił do mnie od razu. Autor zabiera nas w podróż po stolicy, mieście które powinno być reprezentatywne. Ale czy napewno jest? Czy gdzieś za zakrętem nie czeka nas niespodzianka? Czy w centrum Warszawy można hodować kury? A może na najdroższych działkach miasta mamy pustostany i złomowiska? Autor odpowie na te i na wiele innych pytań zabierając nas na fascynującą wycieczkę po nieoczywistych zakamarkach Warszaw.