Paka z domku na drzewie. Zagadka hotelu

Masz nosa do zagadek? Dołącz do PAKI!

Bliźnięta Pola i Antek oraz ich najlepszy kolega Kuba mają detektywistyczną smykałkę. Postanawiają założyć agencję PAKA, która będzie pomagać wszystkim w miasteczku, nie wyłączając miejscowego stróża prawa - posterunkowego Przypadka. Siedzibą młodych detektywów jest domek na drzewie - z czerwonym daszkiem, strażacką zjeżdżalnią i oświetleniem! Pierwsza zagadka, jaką spróbują rozwiązać Pola, Antek i Kuba, to seria tajemniczych zniknięć kosztowności z pokoi hotelowych. Troje dzielnych agentów musi odkryć, co albo kto kryje się za zaginięciem cennych przedmiotów. Czy cylinder magika i gołąb pocztowy mogą mieć z tym coś wspólnego?

Informacje dodatkowe o Paka z domku na drzewie. Zagadka hotelu:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2024-08-14

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 6 lat

Kup książkę Paka z domku na drzewie. Zagadka hotelu

Paka z domku na drzewie. Zagadka hotelu - opinie o książce

Avatar użytkownika - patt1331
patt1331
Przeczytane:2024-08-30, Ocena: 5, Przeczytałam,

Przed Wami pierwsza część historii trójki śledczych pod przykrywką - Poli, Antka i Kuby. To totalnie wciągająca i trzymająca w napięciu opowieść o tym jak założyć agencję detektywistyczną, przed którą nic się nie ukryje!

@kasia_keller_autorka zabiera małych czytelników do hotelu pełnego tajemnic... Trójka detektywów, która na co dzień spędza czas w tajnym domku na drzewie wyrusza w poszukiwaniu rozwiązania swojej pierwszej sprawy - zagadki znikania cennych przedmiotów. A nie będzie łatwo ją rozgryźć, bo miejscowy policjant Przypadek bardziej przeszkadza niż pomaga...

Wątek kryminalny wzbudza nie tylko ciekawość, ale również uczy logicznego myślenia i rozwija umiejętność dedukcji. Wzajemne relacje między bohaterami uczą wartości takich jak lojalność, współpraca i przyjaźń. Ilustracje, choć czarno- białe myślę, że w zupełności oddają klimat książki.

Dzieci, które sięgną po tę pozycję, z pewnością nie będą mogły się od niej oderwać. Czekamy z niecierpliwością na kolejny tom i nową zagadkę kryminalną.

,,Paka z domku na drzewie. Zagadka hotelu" to pierwszy tom detektywistycznej serii dla dzieci, która skradnie serca zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. Kasia Keller absolutnie zachwyca i funduje czytającym nietuzinkową, absorbującą zagwozdkę kryminalną, mnóstwo zabawy, ciekawych bohaterów, a wszystko to dopełnione wyjątkowym, hipnotyzującym klimatem. Misja, jak i samo śledztwo, nie należą do łatwych, dlatego lektura trzyma w ogromnym napięciu i funduje czytelnikom prawdziwą lawinę silnych emocji.

Fundamentem wciągającej opowieści kryminalnej jest zawsze niebywała zagadka, misternie uknuta intryga, jaka nie pozwala przerwać lektury ani na sekundę. Tak było również w tym wypadku, w skutek czego akcja nie daje młodemu czytelnikowi ani chwili wytchnienia, porywa go do granic i sprawia, że przeżywa całą opowieść z wypiekami na twarzy, przyjmując jednocześnie na siebie rolę doświadczonego detektywa, przed którym postawiono niełatwe zadanie. I choć jest to książka dla najmłodszych, autorka skutecznie zwodzi także starszych czytelników, fundując im przy tym nieopisaną zagwozdkę i frajdę.

Język pisarki jest niesłychanie lekki, przystępny i przyjemny, a całość dopełniona została genialnym humorem, w skutek czego lektura staje się prawdziwą przyjemnością. Czcionka natomiast umożliwia dzieciom samodzielne czytanie, co zapewnia dodatkową frajdę i niebywałą satysfakcję.

,,Paka z domku na drzewie. Zagadka hotelu" to wyjątkowo przyjemna, zabawna i nadzwyczaj angażująca lektura, jaka oczaruje zarówno młodszych czytelników, jak i ich rodziców. Wartka akcja, lekkie i przyjemne pióro autorki, misternie uknuta intryga, wyraziści, nietuzinkowi bohaterowie, a w tle nietypowa i nieprzyjemna sytuacja w hotelu, którą należy jak najprędzej wyjaśnić, choćby na własną rękę. Lektura idealna i to nie tylko dla fanów powieści detektywistycznych! Polecamy gorąco!

Bestseller
Kasia Keller0
Okładka ksiązki - Bestseller

Hania, po sromotnej porażce pisarskiego debiutu, skrywa się w domu po babci, licząc na to, że w piekielnej głuszy Zadubia odnajdzie spokój i siłę do dalszej...

Tomasz Niefart. Gacie na łopacie. Tom 2
Kasia Keller0
Okładka ksiązki - Tomasz Niefart. Gacie na łopacie. Tom 2

Wakacje się skończyły, więc czas wrócić do szkoły. W przypadku Tomasza Niefarta - urodzonego pechowca - oznacza to tylko jedno - nowe pasmo szkolnych i...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski