reklama

Otyłość wieku rozwojowego

,,Otyłość wieku rozwojowego" to podsumowanie najbardziej aktualnej wiedzy dotyczącej przyczyn, diagnostyki, leczenia i zapobiegania nadwadze i otyłości.

Od kilkudziesięciu lat eksperci alarmują, że nadmierna masa ciała to jeden z największych problemów zdrowotnych naszych czasów. Szczególnie niepokojące jest tempo w jakim przyrasta liczba otyłych dzieci - Polska jest jednym z krajów w których liczba ta zwiększa się najszybciej. Dziś nie ma wątpliwości, że nadwaga i otyłość to przyczyna wielu chorób, a problem ten coraz częściej staje się poważnym wyzwaniem w pracy lekarzy wszystkich specjalności.

Szczególne wyzwanie stoi przed pediatrami - profilaktyka oraz rozpoczęcie leczenia na wczesnym etapie jest warunkiem skutecznego zatrzymania rozwoju nadwagi i otyłości u dziecka. To niezwykle ważne zadanie, bo nadmierny przyrost ilości komórek tłuszczowych w dzieciństwie jest procesem nieodwracalnym i przyczyną otyłości w kolejnych latach życia.

,,Otyłość wieku rozwojowego" to monografia, która wspiera pediatrów, lekarzy rodzinnych i każdego specjalistę spotykającego w codziennej praktyce pacjentów z nadwagą i otyłością.

To również pierwszy tytuł wydany w ramach serii ,,Praktyka Pediatry".

Informacje dodatkowe o Otyłość wieku rozwojowego:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2020-06-22
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 9788320060287

Tagi: bóg Leczenie otyłości

Kup książkę Otyłość wieku rozwojowego

Otyłość wieku rozwojowego - opinie o książce

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski