Rak to nie wyrok!
To choroba, którą się po prostu leczy
Ola już żegnała się z najbliższymi i uprzątnęła swoje rzeczy, dziś wspólnie z mężem się z tego śmieją.
Ela panicznie bała się chemii – dziś wie, że tylko dzięki niej żyje i ma się dobrze.
Robert z determinacją rozprawił się z chorobą. Dziś namawia mężczyzn do regularnych badań.
Nie potrafimy rozmawiać o raku. Dotychczas nikt nie powiedział nam jak to robić. Zamiatamy temat pod dywan. Słysząc diagnozę swoją, kogoś bliskiego czy koleżanki z pracy nie wiemy, jak się zachować. Co mówić? Udawać, że nic się nie dzieje czy zapewniać, że „wszystko będzie dobrze”?
Rak to temat tabu. A przecież niemal każdy z nas zna kogoś chorego. Może sami zmagamy się z nowotworem. Potrzebujemy przewodnika, który pomoże nam zrozumieć siebie lub drugiego człowieka.
Nic nie daje takiej nadziei jak poznanie historii ludzi, którzy mają podobne doświadczenia i po prostu żyją. Nic tak nie pomaga, jak poukładanie emocji i uświadomienie sobie, że w tym trudnym czasie nie jesteśmy sami.
Co robić po usłyszeniu diagnozy?
Co się dzieje w głowie pacjenta onkologicznego?
Jak się zachować, gdy spotykamy kogoś chorego na raka?
Czy terapie alternatywne mogą wyleczyć raka?
Jak przetrwać leczenie?
Czy jest życie po chorobie?
Czy rak może przynieść coś dobrego?
Ta książka to nie tylko inspirujące historie ludzi. To także przewodnik po leczeniu i emocjach, które mu towarzyszą.
Oswaja raka, pomaga skupić się na życiu i uwierzyć, że jeszcze może być normalnie.
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2020-09-16
Kategoria: Poradniki
ISBN:
Liczba stron: 352
Choroby, wszelkie choroby otaczają nas od zawsze. I niestety wśród nich są takie z którymi ciężko jest nam sobie dać radę; jak na przykład RAK. Dla wielu osób usłyszenie o tym, że "masz raka" jest już samym w sobie wyrokiem. A wcale przecież tak nie musi być! Rak to przecież nie wyrok! I właśnie książki takie jak ta i historie w nich zawarte skutecznie nam to uświadamiają!
Rak to nie wyrok!
To choroba, którą się po prostu leczy. Ola już żegnała się z najbliższymi i uprzątnęła swoje rzeczy, dziś wspólnie z mężem się z tego śmieją. Ela panicznie bała się chemii – dziś wie, że tylko dzięki niej żyje i ma się dobrze. Robert z determinacją rozprawił się z chorobą. Dziś namawia mężczyzn do regularnych badań. Nie potrafimy rozmawiać o raku. Dotychczas nikt nie powiedział nam jak to robić. Zamiatamy temat pod dywan. Słysząc diagnozę swoją, kogoś bliskiego czy koleżanki z pracy nie wiemy, jak się zachować. Co mówić? Udawać, że nic się nie dzieje czy zapewniać, że „wszystko będzie dobrze”?
Rak to temat tabu. A przecież niemal każdy z nas zna kogoś chorego. Może sami zmagamy się z nowotworem. Potrzebujemy przewodnika, który pomoże nam zrozumieć siebie lub drugiego człowieka. Nic nie daje takiej nadziei jak poznanie historii ludzi, którzy mają podobne doświadczenia i po prostu żyją. Nic tak nie pomaga, jak poukładanie emocji i uświadomienie sobie, że w tym trudnym czasie nie jesteśmy sami.
Co robić po usłyszeniu diagnozy? Co się dzieje w głowie pacjenta onkologicznego? Jak się zachować, gdy spotykamy kogoś chorego na raka? Czy terapie alternatywne mogą wyleczyć raka? Jak przetrwać leczenie? Czy jest życie po chorobie? Czy rak może przynieść coś dobrego?
Ta książka to nie tylko inspirujące historie ludzi. To także przewodnik po leczeniu i emocjach, które mu towarzyszą. Oswaja raka, pomaga skupić się na życiu i uwierzyć, że jeszcze może być normalnie.
Ta książka to świetne kompendium wiedzy na temat walki z chorobą. To także doskonały przewodnik po leczeniu i emocjach, które nam wtedy towarzyszą. Pozwala nam skupić się na naszym życiu, uwierzyć że z tego naprawdę można wyjść oraz w jakimś stopniu "oswoić tego raka".
W książce nie tylko znajdziecie historie osób, które pokonały tę chorobę, ale także otrzymacie garść naprawdę interesujących informacji jak np. co robić po ogłoszeniu takiej diagnozy, jak przetrwać leczenie, co dzieje się wtedy w głowie osoby, która zachorowała czy chociażby takie dziwne pytanie : czy rak może przynieść nam coś dobrego ?!
Znajdziecie tu odpowiedzi na te oraz wiele jeszcze innych pytań, a także sporo informacji o tym jak zachować się w towarzystwie osoby chorej.
Niby nic i niby łatwo napisać o tym jeśli nie miało się nic wspólnego z taką chorobą, ale to nie jest tak!
Przecież tak naprawdę mniej więcej większa część wygranej z tak ciężką oraz trudną chorobą to też odpowiednie podejście do niej. O tym przede wszystkim warto i trzeba pamiętać!
A ta książka, ten poradnik w pewnym stopniu na pewno pomaga!
Gorąco polecam po nią sięgnąć! I pamiętać : RAK TO NIE WYROK, TO WYZWANIE!
I najważniejsze : BADAJMY SIĘ!
Przeczytane:2023-06-10, Ocena: 5, Przeczytałam,
Czas wziąć byka za rogi: z rakiem można wygrać
Doskonale obrazuje to historia Oli, Eli, Roberta i innych bohaterów opowieści.
Dane Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce nie są optymistyczne, tendencja zachorowalności wciąż jest wzrostowa. Co roku w naszym kraju odnotowuje się ponad 160 tys. zachorowań na nowotwory złośliwe. Rak stanowi drugą przyczynę zgonów, niechlubne pierwsze miejsce należy do schorzeń układu krążenia. 1, 17 mln rodaków żyje z chorobą nowotworową, często o tym nie wiedząc.
Książka Oswoić raka jest nowatorską publikacją poświęconą powyższej problematyce, dotyczącą wyłącznie polskich uwarunkowań i trybu życia Polaków. To bardzo ważny i potrzebny społecznie reportaż skłaniający wszystkich do regularnych badań profilaktycznych, zanim będzie za późno.
Nowotwór złośliwy: diagnoza, która spadła jak grom z jasnego nieba, zmusiła bohaterów do wzniecenia wielkiej rewolucji życiowej. Rak piersi, ziarnica, rak przełyku... Rozmówcy autorek byli na najlepszym etapie swojego życia: sukces w pracy zawodowej łączył się z udanym życiem rodzinnym. A tu szok i niedowierzanie, cała gama masa rozmaitych emocji: od lęku aż po gotowość walki o siebie, dla najbliższych, dla siebie. Wniosek nasuwa się sam, na tę chwilę nie można się przygotować. W związku z tym, że zmagania z rakiem przewartościowały sposób postrzegania otaczającej ich rzeczywistości, każda z tych osób stworzyła swój prywatny kodeks wartości. Jego naczelną dewizę można streścić do zasady ogólnej prostoty życia: większa uważność, celebrowanie każdego dnia, cieszenie się drobiazgami. Nie należy też przejmować się drobiazgami, mało istotnymi rzeczami. I wreszcie, badajmy się!
Choroba wymusiła ustalenie nowych priorytetów.
Agnieszka Witkowicz- Matolicz i Adrianna Sobol są zaangażowane w rozmowę, zadają konkretne pytania, i takie też odpowiedzi otrzymują.
Reportaż składa się z dwóch części, pierwsza z nich poświęcona jest dzielonym Bohaterkom i Bohaterom, którzy wygrali z tą podstępną chorobą. Druga część to kompendium wiedzy na temat nowotworów złośliwych; to wartościowe uzupełnienie spinające całość. Dziennikarki zamieściły tam multum praktycznych porad. Tytułem podsumowania sporządzono katalog badań profilaktycznych dla kobiet i mężczyzn.
Badajmy się!