Ostatni Powiernik Pierścienia. Tom 1

Alternatywna historia Śródziemia, próbująca wykazać, że zwycięzcy ludzie i elfy zamanipulowali historią, dokonując czystek etnicznych w Śródziemiu. Mordor buduje cywilizację technologiczną, wynajduje proch, buduje huty i fabryki, ale ma kłopot z żywnością, bo to kraina jałowa rolniczo. Elfy, ludzie z Gondoru, a przede wszystkim Biała Rada Magów, stoją na straży tradycji, życia w zgodzie z przyrodą i przykazaniami ojców. Zawiązują antymordorską koalicję, celem "ostatecznego rozwiązania kwestii mordorskiej". Zwycięstwo na Polach Pelennoru to sygnał do etnicznych czystek i zniszczenia podstaw gospodarki Mordoru. Zaczyna się walka tajnych służb elfów i Kapituły Nazguli o pozyskanie potężnych sojuszników.

Informacje dodatkowe o Ostatni Powiernik Pierścienia. Tom 1:

Ostatni Powiernik Pierścienia. Tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2017-12-08, Ocena: 3, Przeczytałam, 100 książek 2017,

Autor wymyślił zupełnie nową wersję Władcy Pierścieni. Ostrzegam zbyt zagorzali fani mogą poczuć się urażeni, bo jak się okazuje od strony Mordoru ta historia wyglądała zupełnie inaczej. Na magię tu nie ma zbyt dużo miejsca, bo w końcu nadeszły czasy przemysłu. Stąd też magowie mogą poczuć się zagrożeni. Mordor nieźle sobie radzi w handl, żywności jednak wytwarzać się w takim miejscu wiadomo nie da. Idealna okazja, żeby rozpocząć wojnę. Co do tego wszystkiego ma pierścień? Cóż naprawdę niewiele.

Pomysł ogólnie ciekawy, całość jednak momentami mnie nużyła. Niektóre wątki nawet się udały jednak jakoś psuje mi to wszystko klimat Władcy Pierścieni i średnio się do tego przekonałam. Sięgnę Jedak po tom drugi (właściwie nie wiem czy ten podział bym potrzebny, tylko utrudnia czytanie), żeby ocenić tak w zupełności.

Ostatni powiernik pierścienia. Tom 2
Kirył Jeskow0
Okładka ksiązki - Ostatni powiernik pierścienia. Tom 2

Jeskow usiłuje przedstawić rzeczywistośc taką, jaką zapewne być mogła, bez ubarwień i retuszy, rzeczywistość skrajnie nieraz różną od cukierkowatego obrazu...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski