Ostatni dzień pary

„Ostatni dzień pary” to antologia prac konkursowych konkursu Krakonowego łączącego w sobie tematykę Steampunk i Postapo. Skład jury zawierał Annę Kańtoch, Krzysztofa Piskorskiego, Romualda Pawlaka i Michała Stonawskiego, organizatorem konkursu a także koordynatorem konkursu jest Maciej Pitala. Na pierwsze wydanie składały się finałowe teksty i opowiadania Anny Kańtoch i Krzysztofa Piskorskiego. Ujrzało światło dzienne już na konwencie. Wydanie drugie zawiera w sobie opowiadania wszystkich finalistów wśród których pojawia się wiele znanych nazwisk, dodatkowo całość w spójnej estetyce starannie zilustrowano i ozdobiono wiktoriańską ornamentyką, która urozmaici i umili czytanie. Premiera ebooka wydanego przez wydawnictwo Solaris dostępnego za darmo w formie opasłego pdf’a i epub jest przewidziana na 24 maja na witrynie wydawnictwa Solaris. Do składu weszły następujące opowiadania: „Królewskie dzieci” Anna Kańtoch „Małpiarnia” Krzysztof Piskorski „Kukła” Grzegorz Piórkowski „Pierwszy człowiek w eterze” Adam Podlewski „Ostatni dzień pary” Karolina Cisowska „Dni naszej hańby” Bartosz Szczygielski „Człowieszyna” Jacek Wróbel „Doktor Dietl ratuje świat” Marcin Podlewski „Którego nie ma” Gerard Nibybyłowski „Szkiełko i oko” Anna Głuszek „Zona Kraków” Małgorzata Wieczorek „Wojna adaptacyjna” Maria Dunkel „Radioaktywny blues” Paulina Kuchta „Owieczki” Aleksander Daukszewicz, „Panna Anna i chłopiec z drewna” Karolina Cisowska „Kolebka” Filip Laskowski „FIN DE SIÈCLE” Ida Żmiejewska „Apokanibalipsa” Kornel Mikołajczyk „Golem z Festung Krakau” Daniel Nogal „Steampark Jurajski” Przemysław Zańko

Informacje dodatkowe o Ostatni dzień pary:

Wydawnictwo: Solaris
Data wydania: 2014-05-25

Kup książkę Ostatni dzień pary

Ostatni dzień pary - opinie o książce

Avatar użytkownika - danutka
danutka