Nanako Hanada przeżywa życiowy kryzys. Niedawno się rozstała, nie ma gdzie mieszkać, a w pracy nie idzie jej najlepiej. Sprzedaż książek w ekscentrycznej księgarni Village Vanguard w Tokio, którą zarządza Nanako, spada. Pewnego dnia Nanako dowiaduje się o nowej aplikacji randkowej i postanawia w końcu wyjść ze swojej strefy komfortu i poznać nowych ludzi. Jej plan to: przełamanie nieśmiałości oraz wprowadzenie nowych znajomych w świat książek. ,,Opowieść księgarki z Tokio" to inspirująca historia kobiety, która po rozstaniu z mężem bierze życie w swoje ręce i przekracza własne słabości dzięki mocy książek. Hanada dzieli się swoją odświeżająco autentyczną historią o tym, jak książki mogą pomóc nawiązać kontakt z innymi ludźmi i poprowadzić nas do głębszego poznania samych siebie.

Nanako Hanada (ur. w 1979 r.) jest księgarką. Jej debiutancka autobiograficzna książka ,,Opowieść księgarki z Tokio" zyskała status bestsellera, została zekranizowana, a uzyskane tantiemy pozwoliły autorce otworzyć własną wymarzoną księgarnię w Tokio. ,,Japońska Relacja" to wyjątkowa kolekcja literatury współczesnej, wydawana przez wydawnictwo Relacja, która wprowadza polskich czytelników w fascynujący świat japońskich bestsellerów. Seria ta zawiera starannie wybrane powieści, które zyskały ogromną popularność w Japonii, a teraz zdobywają serca czytelników na całym świecie.

Informacje dodatkowe o Opowieść księgarki z Tokio. Rok, podczas którego spotykałam się z nieznajomymi, by polecać im książki:

Wydawnictwo: Relacja
Data wydania: 2024-09-25
Tytuł oryginału: DEAIKEI SITE DE 70 NIN TO JISSAI NI ATTE SONOHITO NI AISOUNA HON WO SUSUMEMAKUTTA 1 NENKAN NO KOTO

Tagi: Współczesna proza literacka

Kup książkę Opowieść księgarki z Tokio. Rok, podczas którego spotykałam się z nieznajomymi, by polecać im książki

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung