Odwaga straceńców. Polscy bohaterowie wojny podwodnej

Ocena: 6 (1 głosów)
Marynarze o stalowych nerwach i niezwykłej woli walki. Doskonale wyszkoleni. Niezłomni. Porzuceni na pastwę wroga już w pierwszym dniu wojny. Niezwykła epopeja polskich podwodników – bohaterów, którzy potrafili dokonywać rzeczy niemożliwych.

Załoga ORP „Wilk” przez 11 dni kampanii wrześniowej nieustępliwie stawiała czoła naporowi Kriegsmarine, po czym w pojedynkę przedarła się przez ściśle strzeżone cieśniny duńskie. Do Wielkiej Brytanii „Wilk” dopłynął z ciężkimi uszkodzeniami i na oparach paliwa. Byle nadal walczyć z wrogiem.

Marynarze ORP „Orzeł” udowodnili całemu światu, czym jest polska brawura. Po internowaniu w Tallinie dokonali spektakularnej ucieczki, by bez map i broni przepłynąć cały Bałtyk. Zaginięcie „Orła” wiosną 1940 roku do dziś pozostaje jedną z największych zagadek polskiej historii.

ORP „Sokół” i ORP „Dzik” – z respektem określane mianem „strasznych bliźniaków” – przez długie miesiące siały spustoszenie na wodach Morza Śródziemnego. Zatopiły i uszkodziły ponad dwadzieścia jednostek wroga.

Bestsellerem "Cichociemni" Kacper Śledziński położył podwaliny pod zupełnie nową jakość literatury historycznej. W "Odwadze straceńców" raz jeszcze odkrywa nieznane karty wojennej historii i sylwetki zapomnianych bohaterów. Dzielne załogi polskich okrętów podwodnych wreszcie otrzymują hołd, na który zasłużyły.

Informacje dodatkowe o Odwaga straceńców. Polscy bohaterowie wojny podwodnej:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-10-10
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-240-2774-3
Liczba stron: 420

więcej

Kup książkę Odwaga straceńców. Polscy bohaterowie wojny podwodnej

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Odwaga straceńców. Polscy bohaterowie wojny podwodnej - opinie o książce

Avatar użytkownika - TakiGosc
TakiGosc
Przeczytane:2013-11-20, Ocena: 6, Przeczytałem,
„Odwaga straceńców” to kolejna świetna książka historyczna Kacpra Śledzińskiego po „Cichociemnych” i „Czarnej kawalerii”. Podobnie jak we wcześniejszych publikacjach i tym razem krakowski historyk przypomina o zapomnianych polskich bohaterach, a robi to we właściwym sobie stylu – nieprzypominającym typowych książek historycznych – bazując na zachowanych dokumentach (szczególnie dziennikach służących na okrętach podwodnych marynarzy), wprowadza narrację fabularną, którą wykorzystuje do odtworzenia nie tylko wydarzeń, ale również i psychiki służących pod wodą żołnierzy.
Link do opinii
Inne książki autora
Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych
Kacper Śledziński0
Okładka ksiązki - Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych

Nie zdążyli do Andersa: zdradzili czy walczyli o Polskę? Wojenna epopeja czterech pancernych i ich psa znana jest wszystkim. Serial emitowany jest niemal...

Zbaraż 1649
Kacper Śledziński 0
Okładka ksiązki - Zbaraż 1649

W latach 1648-1649 Rzeczpospolita stanęła wobec wydarzeń, które ujawniły jej słabość polityczną, a przede wszystkim militarną. Powstanie kozackie pod wodzą...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy