Obłokobujanie

Ocena: 3.67 (3 głosów)
Patti Smith zastanawiała się, czy nie zostać malarką, ale ostatecznie uznała, że nie ma do tego drygu. A jednak Obłokobujanie to obraz namalowany słowami – jest w nim czułość i wrażliwość poetki, bogactwo szczegółów właściwe dziełom flamandzkich mistrzów i odrobina szaleństwa nowojorskiej bohemy. Autorka Poniedziałkowych dzieci zastrzega, że również w tej książce wszystko jest prawdą. Pierwszy egzemplarz podarowała ojcu. Zdążył przeczytać, zanim umarł. Powiedział swej córce, że dobrze się spisała. Obłokobujanie to prozatorsko-poetycka opowieść o stawaniu się artystką.

Informacje dodatkowe o Obłokobujanie:

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2014-02-11
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7536-711-9
Liczba stron: 96

więcej

Kup książkę Obłokobujanie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Obłokobujanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2014-02-11, Ocena: 2, Przeczytałam, 26 książek -2014,
Zjadłam grzankę, bo fasolkę przypaliłam, gdy wpatrzona w obłoki wyglądałam przez okno me zaobłoczone. Nastrojowa muzyka, podszepnięta przez duchy grających na mandolinie przodków, cicho szemrała gdzieś w tle. Wiatr poruszał zawieszonym nad biurkiem obrazem. I nagle swąd fasolki, nieznośny fetor przypalonej fasolki... Obłoki, wełniste obłoki, wzrok mój szklisty przejrzysty się w nich unurzał, teraz już kąpię się cała, w podniebnej topieli, nacieram żelem, delikatnym, srebrzystym, białym jak szorowana rano wanna, mydlę ciało; mleczne me ręce, mleczne jak piersi, mleczne jak mleko i masło i śmietanka do kawy... Zagubiona pośród piany, zagubiona pośród tłumów, w jakiejś kafejce, szukam siebie, wczorajszych impresji, może dzisiejszych, sama już nie wiem, bo tańczę, ja tańczę na łące, przecież łąka to słońce. Pitu, pitu, baju baju, natchniona byłam już u bram raju, dopóki pies mi nie zdechł a pożar mnie prawie nie pożarł. Zdjęcie kwiatuszka, fotka obłoczka, zielona łączka, módlcie się, niech stanie się książka - Patti Smith.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Stym
Stym
Przeczytane:2023-03-05, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2023,

Surrealistyczna książka, która nadaje się do kilkukrotnego przeczytania. Dużo różnych treści, które można przekładać na różne aspekty życia. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Magdallanka
Magdallanka
Przeczytane:2019-01-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2019,

Uwielbiam przemyślenia Patti Smith. Dzieli się ona swoimi wrażeniami, refleksjami o otaczającym ją świecie, ale też bardzo często celebruje czas swojego dzieciństwa i niewinności, która jej wtedy towarzyszyła. Ta książka jest jak impresjonistyczny obraz, bardzo lekka, nastawiona na wrażenia i odczucia. Poprzeplatana elementami poezji. Czyta się ją właściwie w jeden dzień i tym co zostawia w czytelniku to uczucie lekkiej melancholii i nostalgii za czasem, który leniwie płynie, gdy ukołysane chmury snują się po niebie. 

Link do opinii
Inne książki autora
Pociąg linii M
Patti Smith0
Okładka ksiązki - Pociąg linii M

Nowy Jork, Greenwich Village, pierwsza stacja pociągu linii M. Przy stoliku w kawiarni siedzi kobieta. Zawsze zamawia czarną kawę i razowe grzanki z oliwą...

Rok Małpy
Patti Smith0
Okładka ksiązki - Rok Małpy

Świat Patti Smith w ,,Roku Małpy" olśniewa osobliwością. Tu sen miesza się z rzeczywistością, dobre zjawy z przeszłości spotykają się z politycznymi demonami...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy