reklama

Nowy słownik rosyjsko - polski polsko - rosyjski.

Słownik:zawiera około 45 000 haseł i słów oraz około 30 000 przykładów użycia ? materiał leksykalny jest oparty na Wielkim słowniku rosyjsko-polskim polsko-rosyjskim PWN, wyróżnionym w 2005 roku tytułem Książki miesiąca przez Magazyn Literacki;obejmuje podstawowe współczesne słownictwo i idiomatykę obu języków w ich odmianie literackiej (pisanej i mówionej);wyróżnia skupienie się na różnicach międzyjęzykowych, podawanie w poszczególnych artykułach hasłowych informacji zapobiegających błędom zwykle popełnianym przez uczących się;zapewnia pełną zgodność i poprawność przekładu; odnotowuje najnowsze słownictwo, np.: aplikacja, billing, esemes, esemesować, grupa dyskusyjna, łącze internetowe, internauta, przeglądarka internetowa, skrzynka odbiorcza/nadawcza, spam, strona internetowa;zawiera uproszczony zapis wymowy przy niektórych hasłach, oznaczenie akcentu, informacje dotyczące odmiany słów;uwzględnia podstawowe informacje dotyczące składni, które umożliwią użytkownikowi poprawne konstruowanie zdań;prezentuje różne znaczenia wyrazu hasłowego oznaczone przy użyciu cyfr arabskich ? znaczenia różnicują krótkie minidefinicje, kwalifikatory dziedzinowe, oznaczenia stylu oraz tzw. dyrektywy wyboru (typowe dopełnienia bliższe i dalsze).Dodatkowe wyposażenie:zarys gramatyki języka rosyjskiego,słownictwo i zwroty z wybranych dziedzin, np. liczebniki i liczby, kolory, nazwy narodowości, języki, dziedziny wiedzy, gry, tonacje, miary i wagi, zawody oraz formy grzecznościowe.

Informacje dodatkowe o Nowy słownik rosyjsko - polski polsko - rosyjski.:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: b.d
Kategoria: Encyklopedie, słowniki, leksykony

Kup książkę Nowy słownik rosyjsko - polski polsko - rosyjski.

Nowy słownik rosyjsko - polski polsko - rosyjski. - opinie o książce

Odpowiedź Hiobowi