Niewiarygodny cel. Jak biegać świadomie

Każdy człowiek jest stworzony do biegania! Tak uważa (i udowadnia) Eric Orton, wybitny trener znany z bestsellera Urodzeni biegacze Christophera McDougalla. Każdy z nas może wykorzystać niewiarygodny potencjał, jaki drzemie w ciele i umyśle. Wystarczy przestawić się na nieco inny styl biegania i sposób myślenia. Metoda, którą opracował Eric Orton, jest wynikiem jego wieloletnich doświadczeń, przemyśleń i poszukiwań optymalnej techniki biegowej: najlepszej, najzdrowszej i najbardziej naturalnej. Wzorowana jest częściowo na stylu biegania legendarnego plemienia Tarahumara, a zarazem poparta szczegółową naukową analizą, praktyką oraz sukcesami autora jako trenera i zawodnika. Orton w przystępny i inspirujący sposób krok po kroku wyjaśnia i pokazuje, jak możesz osiągnąć to, co wcześniej wydawało ci się niemożliwe. Oczywiście, w bieganiu liczy się kondycja fizyczna, regularne treningi, motywacja. Najważniejsza jest jednak świadomość. Właśnie ta zasada leży u podstaw metody Erica Ortona. Biegacz musi być w pełni świadomy swojego biegania. Musi wyczuwać, jak porusza się jego ciało, jak pracują jego mięśnie, jaką przyjmuje postawę. Musi być świadomy każdego swojego ruchu i kroku. Dzięki tej książce na nowo poznasz – i poczujesz – swoje ciało. Nauczysz się z niego korzystać tak, aby jak najlepiej ci ono służyło i jak najlepiej biegało. Odkryjesz prostą regułę: twoje ciało podąża za umysłem, a umysł powinien podążać za marzeniem. W bieganiu właśnie to jest kluczem do sukcesu.

Informacje dodatkowe o Niewiarygodny cel. Jak biegać świadomie:

Wydawnictwo: Burda Książki