reklama

Niesamowite budowle

Niesamowite budowle to wspaniale zilustrowana i pełna intrygujących faktów książka Michała Gaszyńskiego, współtwórcy bestsellerowego Atlasu odkrywców.

Autor tym razem prezentuje konstrukcje zajmujące szczególne miejsce w historii ludzkości. Poznajcie budowle, które ukształtowały świat, jaki znamy, i wciąż rozpalają naszą wyobraźnię. Odkryjcie ich sekrety i dowiedzcie się, co stanowi o ich wyjątkowości.

Informacje dodatkowe o Niesamowite budowle:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2019-11-27
Kategoria: Inne
Tytuł oryginału: World Wonders. Discovery the secrets of our planet
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Jakub Szpak

Kup książkę Niesamowite budowle

Niesamowite budowle - opinie o książce

Lubicie podróże? My bardzo. Za każdym razem, gdy wybieramy się na wycieczkę lub wakacje szukamy miejsca, w którym połączymy lenistwo z możliwością aktywnego spędzania czasu. Czasu na poznawanie historii, odkrywanie ciekawych miejsc i rzeczy, a także ciekawostek na ich temat. Teraz, gdy możliwości wyjazdów i zwiedzania ograniczyła pandemia, choć to całkowicie inna forma, podróżować i odkrywać ciekawe miejsca pozwalają nam książki takie, jak ta. "Niesamowite budowle" Michała Gaszyńskiego, to fascynująca, pięknie ilustrowana podróż dookoła świata. Zaprezentowane w niej budowle odwiedzają co roku miliony turystów, zachwycając swą historią, imponując swym majestatem, pomysłowością, trwałością, precyzyjnością wykonania, choć nasi przodkowie posługiwali się narzędziami nieporównywalnie prostszymi, niż te, którymi posługujemy się dziś. Ciekawostki, o których możemy przeczytać, nie koniecznie poznamy podczas wycieczki, albo wyczytamy w przewodniku. Zdecydowana większość z tych budowli została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i listę cudów świata. Zastanawiałam się podczas czytania książki, jak wyglądałby świat, gdyby nie budowle, które podziwiamy od wieków, które jak Coloseum miały wpływ na jego historię?. Jak wyglądałby Paryż, Malbork, czy Ateny, gdyby ludzie nie dążyli do realizacji swoich najbardziej niesamowitych wizji? Ta niepozorna książka, daje nam naprawdę sporo do myślenia. Choć kupił ją dla siebie mój 8 letni, ciekawski świata syn, z którym ją czytałam, ponieważ jest ciężka i wielkoformatowa, to i ja wiele się z niej dowiedziałam. Informacji jest tak dużo, że będę musiała do niej wracać, bo nie sposób zapamiętać ich wszystkich. Dużą frajdę podczas czytania mieliśmy szukając w internecie zdjęć tych budowli lub oglądania ich z każdej strony na Google Maps. Jeśli nie znacie tej pozycji, to bardzo polecam. Może być pomocna w nauce przez zabawę i fajnie spędzić przy niej czas. To idealna pozycja na prezent.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski