reklama

Niepłodność w ujęciu bio-psycho-społecznym

„Niepłodność w ujęciu bio-psycho-społecznym” autorstwa Marioli Bidzan, profesora Uniwersytetu Gdańskiego, specjalisty z zakresu psychologii klinicznej jest cenną zarówno z punktu widzenia teoretycznego, jak i praktycznego monografią z zakresu psychologii lekarskiej. Autorka przyjmując bio-psycho-społeczny model prokreacji, zakładający, że na problem z utrudnioną prokreacją należy patrzeć w sposób wysoce zintegrowany, uwzględniając zarówno perspektywę biologiczną (tu odwołując się do czynników określających płodność, jak i wyznaczających strategie reprodukcyjne), psychologiczną (uwzględniając m.in. takie czynniki psychologiczne, jak osobowość, emocje, poczucie własnej wartości) jak i społeczno- kulturową (zwracając uwagę na społeczne znaczenie rodzicielstwa) zajmuje się medycznymi, psychologicznymi, społecznymi, a także prawnymi aspektami niepłodności, odwołując się zarówno do piśmiennictwa, jak i przytaczając wyniki badań własnych oraz swojego zespołu. Ciekawym pomysłem jest przedstawienie przypadków klinicznych, będących ilustracją zarówno tych częstych, jak i tych mniej typowych problemów, z jakimi na różnych etapach diagnozy i leczenia zmagają się niepłodne pary. Sposób ich prezentacji potwierdza nie tylko dużą wnikliwość psychologiczną Autorki, ale także sprawia, że Czytelnikowi łatwiej dostrzec, a nawet przeżyć emocje towarzyszące diagnozie i leczeniu niepłodności. Monografia ta ma szansę stanowić źródło nieocenionej pomocy zarówno dla osób dotkniętych niepłodnością i ich bliskich, jak również dla wszystkich specjalistów, zajmującym się na co dzień diagnozą, leczeniem i psychoterapią par niepłodnych.

Informacje dodatkowe o Niepłodność w ujęciu bio-psycho-społecznym:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2010-10-15
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 978-83-7587-380-1

Kup książkę Niepłodność w ujęciu bio-psycho-społecznym

Niepłodność w ujęciu bio-psycho-społecznym - opinie o książce

Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26