Bohaterką cyklu jest Weronika, której ze względu na niepełnosprawność nadano przydomek Niepełka. Tym razem obdarzona talentem fotograficznym dziewczyna i jej przyjaciele, spędzają deszczowe wakacje w domu. Świat nastolatków w dobie wszechwładnej technologii informatycznej jest bardziej skomplikowany, niż był za czasów młodości ich rodziców.
Czy internet całkowicie zdominuje bohaterów? Co musi się wydarzyć, by zrozumieli własne błędy? Jakie nowe tajemnice wkradną się między nich?
Powieść "Niepełka. Siła prawdziwej przyjaźni" zaskakująco i błyskotliwie przekonuje, że warto się angażować w życie społeczne oraz pomagać sobie i innym.
Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2018-04-10
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN:
Liczba stron: 144
Szczęście jest jak tęcza - pozornie na wyciągnięcie ręki. I równie nieuchwytne. Dlatego warto z niego czerpać garściami, dopóki można... Patrycja, Magdalena...
Pobierowo latem tętni życiem. Do poznanych już wcześniej bohaterów pobierowskiej trylogii dołączają nowi. Jakie skrywają sekrety? Czy przeszłość...
Przeczytane:2020-01-05, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2020 roku, pożyczone ;), Insta challenge. Wyzwanie dla bookstagramerów 2020, Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu – edycja 2020,
Piątka przyjaciół: Kinga, Weronika, Paweł, Gabriel i Aniela to główni bohaterowie tej książki. Książki która wg mnie powinna być lektura uzupełniającą w szkołach. Autorka porusza w niej bardzo ważne tematy.
Weronika zwana Niepełką to młoda niepełnosprawna fotografka. Kinga to nastoletnia piosenkarka która marzy o wielkiej karierze. I jest w stanie zrobić wiele aby stało się o niej głośno. Paweł natomiast jest młodym sportowcem którego mama boryka się z problemami finansowymi. Chłopak aby nie obciążać jej finansowo swoimi wydatkami podejmuje się prac dorywczych. Gabriel to wychowanek młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Chłopak niesamowicie wrażliwy. No i Anielka. Kiedyś posiadaczka nadmiernej otyłości. Dziś szczupła dziewczyna która wpadła w szpony anoreksji. Łączy ich przyjaźń i chęć niesienia pomocy innym. Za sprawą wolontariatu w wakacyjnej świetlicy odkrywają co w życiu jest ważne.
Autorka porusza tutaj jakże ważne tematy jakimi jest niepełnosprawność ruchowa, anoreksja i inne zaburzenia odżywiania, ubustwo, chęć bycia sławnym. Oraz zwraca uwagę na ludzi nieco innych od nas zdrowych. Na osoby które od urodzenia żyją w świecie ciszy.